USA. Żołnierze pilnują Kapitolu. Zobacz niezwykłe zdjęcia

USA. Żołnierze pilnują Kapitolu. Zobacz niezwykłe zdjęcia14.01.2021 06:03
Żołnierze pilnują Kapitolu. Niezwykłe zdjęcia trafiły do sieci
Żołnierze pilnują Kapitolu. Niezwykłe zdjęcia trafiły do sieci
Źródło zdjęć: © YouTube

Wydarzenia, które kilka dni temu miały miejsce na Kapitolu spowodowały, że władze USA postanowiły zwiększyć ochronę kongresmenów. Do sieci trafiły wyjątkowe zdjęcia, na których widać żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa w najważniejszych budynkach.

W związku z tragicznymi wydarzeniami, które kilka dni temu miały miejsce na Kapitolu, władze Stanów Zjednoczonych podjęły decyzję o wzmożonej ochronie tamtejszych polityków. Kongres został oddzielony od ulicy ponad dwumetrowym ogrodzeniem. Do gmachu mają wstęp tylko ludzie z przepustkami. Najważniejsze budynki kongresowe i rządowe są chronione przez członków amerykańskiej Gwardii Narodowej.

W sieci pojawiła się masa zdjęć, na których możemy zobaczyć, jak żołnierze dbają o bezpieczeństwo kongresmenów. Fotografie można zobaczyć poniżej.

Władze USA poinformowały, że do soboty na ulicach stolicy kraju ma pojawić się blisko 10 tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej. Taka decyzja ma związek z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa ceremonii zaprzysiężenia kandydata demokratów na prezydenta USA Joe Bidena. Ma się ona odbyć już 20 stycznia.

Atak na Kapitol

Przypomnijmy, że demonstranci, którzy nie zgadzają się z wynikami ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, 6 stycznia 2020 roku otoczyli gmach Kapitolu, a następnie do niego weszli. Domagali się od parlamentu odrzucenia wyników, według których to zwycięzcą okazał się Joe Biden.

W tragicznych wydarzeniach zginęły 4 osoby, a ponad 50 zostało zatrzymanych. Wśród nich znaleźli się m.in. Derrick Evans, który opublikował w mediach społecznościowych nagranie z wtargnięcia do Kapitolu, Eric Munchel, widziany w sali senatu w wojskowym ubraniu, Nick Ochs, Douglas Jensen oraz emerytowany podpułkownik amerykańskich sił powietrznych Larry Brock.

Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser przedłużyła stan wyjątkowy w mieście na kolejne 15 dni. Będzie on trwać do końca kadencji prezydenta Donalda Trumpa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)