Dowiedz się, jak ustawić modelkę, by wyglądała szczuplej

Dowiedz się, jak ustawić modelkę, by wyglądała szczuplej

Dowiedz się, jak ustawić modelkę, by wyglądała szczuplej
Monika Homan
26.06.2018 09:08, aktualizacja: 26.06.2018 12:51

Dzięki odpowiedniemu ustawieniu modelki możemy w krótką chwilę odjąć fotografowanej osobie kilka kilogramów. Zobaczcie, jak to zrobić.

Każdy fotograf słyszał kiedyś od fotografowanej osoby coś w stylu: "odejmiesz mi w Photoshopieparę kilo?". Na zdjęciach wszyscy chcą wyglądać szczupło i atrakcyjnie. Tylko po co marnować czas przed komputerem, skoro można skutecznie "odchudzić" modela jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki?

Bret Florens jest fotografem ślubnym i ambasadorem Nikona. Podzielił się z Neilsem Kempem szybką sztuczką, która sprawi, że fotografowana osoba będzie wyglądała szczuplej.

The BEST portrait photography tip EVER! | by Brett Florens |

Wystarczy ustawić ją w odpowiedni sposób, zwracając uwagę na światło. Pierwszą zasadą jest ustawienie ciała względem aparatu. Jeśli fotografowana osoba stanie prostopadle do nas, będziemy mieli wrażenie, że jest szersza, niz w rzeczywistości. Z pewnością chcecie uniknąć takiego efektu, więc ustawcie modela pod kątem, lekko z profilu.

Kolejną ważną sprawą jest to, jak rozkłada się światło na twarzy. Jeśli obrócimy głowę modela w stronę światła tak, żeby około trzy czwarte twarzy znajdowało się w cieniu sprawimy, że wyda się odrobinę szczuplejsza. Zupełnie odwrotny efekt uzyskamy umieszczając większą część twarzy w świetle.

You Tube
You Tube© © Niels Kemp /

Bret mówi, że najlepiej jest ustawić modela tyłem do światła, a twarz skierować w jego stronę. Dzięki temu odejmiemy optycznie kilka kilogramów fotografowanej osobie.

To bardzo łatwa, ale też bardzo przydatna rada. Można ją wykorzystać w każdej sytuacji. Wystarczy trochę poobserwować, jak rozkładają się cienie i światło na twarzy modela i dać mu kilka wskazówek do tego, jak ma się ustawiać. Warto też pokazać mu różnicę. Kiedy zobaczy, że może wyglądać lepiej, tylko dlatego, że odpowiednio się ustawi, wy już nie będziecie musieli pamiętać o jego "odchudzaniu".

417856871153227634
© © Niels Kemp / [You Tube](https://youtu.be/ArRH7vvBtQI)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)