Uważaj na tego maila od "Adobe Cloud". To oszustwo!

Uważaj na tego maila od "Adobe Cloud". To oszustwo!
Marcin Watemborski

08.12.2020 09:20, aktual.: 26.07.2022 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie koronawirusa SARS-CoV-2 cyberprzestępczość znacznie się rozwinęła. Jeden ze zmasowanych ataków phishingowych został wymierzony w subskrybentów Adobe. Uważaj, zanim wejdziesz w link, który jest rozsyłany, bo może to się skończyć źle.

Użytkownicy Adobe zaczęli zgłaszać podejrzanego maila, którego otrzymali. W wiadomości od "Adobe Cloud" widnieje informacja o nowych plikach dostępnych do ściągnięcia. Pod żadnym pozorem nie należy tego robić, ponieważ ta usługa nie jest prawdziwa, ani strona internetowa, na którą przekierowuje link, ani adres, z którego jest rozsyłany mail.

Wiadomość wygląda na pierwszy rzut oka bardzo prawdziwie i jest opatrzona odpowiednią dla Adobe identyfikacją wizualną. Po wejściu w podejrzany link strona internetowa prosi o dostęp do zabezpieczonych dokumentów i pokazuje podstronę logowania Microsoft Office 365, konta Google lub Gmaila. Po wypełnieniu danych zostają one przesłane do hakerów.

Każdy użytkownik Adobe powinien zwrócić uwagę na to, że coś takiego jak "Adobe Cloud" nie istnieje - jest Creative Cloud - a maile przesyłane przez prawdziwą firmę zaczynają się od zwrotu personalnego, a nie słów pokroju "Drogi Użytkowniku". Zawsze, bez względu na to jak będzie sformułowany mail, warto najechać na link (NIE KLIKAĆ GO!) i poczekać, aż wyświetli się adres hiperłącza. Weryfikując w ten sposób treść, upewnimy się, że mamy do czynienia z prawdziwą usługą.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)