Uważaj na zamienniki aparatu w iPhonie. Dostaniesz ostrzeżenie od Apple

Uważaj na zamienniki aparatu w iPhonie. Dostaniesz ostrzeżenie od Apple
Marcin Watemborski

15.01.2021 15:04, aktual.: 15.01.2021 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ptaszki dość głośno ćwierkają o tym, że Apple może chcieć się zabezpieczyć przez zamiennikami, montowanymi w ich urządzeniach. Nadchodząca aktualizacja iOS-a może być w tej kwestii kluczowa.

Chwilę po pojawieniu się na świecie iPhonów 12 w listopadzie 2020 roku, informowaliśmy, że zamontowanie zamienników modułów aparatu czy ekranu w iPhonach będzie możliwe, aczkolwiek nie będą one działały. Wówczas byliśmy przekonani, że to przez niezgodność oprogramowania.

Okazuje się, że w rzeczywistości Apple pracuje nad systemem zabezpieczeń. Portal MacRumors donosi, że nowa wersja iOS-a będzie w informowała użytkownika, jeśli w jego urządzeniu został zainstalowany nieoryginalny moduł aparatu. Może być to kluczowe w kwestii prawdomówności serwisantów, który mogliby nas oszukać, biorąc kasę za oryginalny aparat, a wstawiając tańszy nieautoryzowany zamiennik.

iPhone 12 Camera Swap Test

Wersja beta iOS 14.4 została przetestowana przez Steve’a Mosera, który powiedział, że faktycznie pojawia się informacja. Przeczytamy w niej co następuje: "Moduł aparatu tego iPhona nie może zostać zweryfikowany".

Adnotacja znalazła się w zakładce głównych ustawień iPhona. Nie ma natomiast żadnych informacji, jakoby sam moduł nie działał. Wygląda to tak, jakby Apple po prostu chciało zadbać o swoich użytkowników i uświadomić ich, co siedzi w środku urządzenia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)