Użytkownicy Nikona mają problemy przez Brexit. Na sprzęt poczekają dłużej

Użytkownicy Nikona mają problemy przez Brexit. Na sprzęt poczekają dłużej

Użytkownicy Nikona mają problemy przez Brexit. Na sprzęt poczekają dłużej
Marcin Watemborski
25.01.2021 11:52, aktualizacja: 25.01.2021 12:52

Wokół Brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, powstało wiele teorii dotyczących gospodarki. Okazuje się, że decyzja rządu Zjednoczonego Królestwa uderzyła również w fotografów. Użytkownicy Nikona będą musieli poczekać na wymarzony sprzęt dłużej.

Na brytyjskiej stronie Nikona zaprzestano przyjmowania nowych zamówień. Jest to bezpośrednio związane z Brexitem, jak podaje oświadczenie. Przeczytamy w nim również informację, że producent pracuje nad rozwiązaniem sytuacji.

Internauci śledzący sprawę, zwracają uwagę na umiejscowienie magazynów Nikona. W Europie znajdują się one m.in. w Holandii, która jest członkiem Unii Europejskiej. Problem może polegać na umowach handlowych i transportowych między krajami UE, a Wielką Brytanią po wyjściu ze wspólnoty.

Obraz

Problem związany z dostarczaniem różnych dóbr z i do Wielkiej Brytanii nie dotyczy jedynie Nikona. Komplikacji doświadczył wiele mniejszych i średnich firm działających na terenie Unii Europejskiej oraz Zjednoczonego Królestwa. Rozwiązaniem niedogodności zajmuje się brytyjski Departament Handlu Międzynarodowego i zapewnia, że trudnienia są tymczasowe.

Według CNN, powyższa sprawa dotycząca wymiany towarów jest jednym z pierwszych skutków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Specjaliści zwracają uwagę na to, że z czasem może być jeszcze więcej problemów. Co do samego Nikona – warto przyjrzeć się kwestii gwarancji na sprzęt fotograficzny, ponieważ niebawem zobaczymy lokalne systemy gwarancyjne, które zastąpią ten ogólnoświatowy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)