VSS Unity: Zobacz jak wewnątrz wygląda statek kosmiczny Virgin Galactic

VSS Unity: Zobacz jak wewnątrz wygląda statek kosmiczny Virgin Galactic
Marcin Watemborski

29.07.2020 12:52, aktual.: 26.07.2022 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Richard Branson pokazuje w swoim filmie, co nas czeka, jeśli zdecydujemy się na wycieczkę w kosmos. Już niebawem ziemska atmosfera może być granicą, którą turyści będą przekraczać, jak chcą, a warunki wyprawy zapowiadają się znakomicie.

Kto nigdy nie marzył o podróży w kosmos niczym wycieczce nad lokalne jeziorko, niech pierwszy rzuci kamieniem! Kiedyś to wszystko było tylko fikcją, ale za jakiś czas pozaziemskie wojaże mogą stać się czymś normalnym. Oczywiście za odpowiednią cenę.

Wraz z ceną, idzie komfort. Firma Virgin Galactic zdradziła, jak będzie wyglądał ich statek kosmiczny, którym astro-turyści w przyszłości będą przemierzać galaktykę. Na pokładzie znalazło się 6 automatycznych foteli, które zmieniają położenie w zależności od pułapu i kąta lotu pojazdu tak, by pasażerowi czuli się jak najbardziej komfortowo. Nie zabrakło też licznych okien, które pozwolą obserwować kosmos oraz oddalającą się Ziemię.

Virgin Galactic Spaceship Cabin Design Reveal

Po to, by turysta mógł wygodnie spocząć w fotelu zostały zamontowane aureole, czyli specjalne uchwyty. Oczywiście to nie jedyna ich funkcja. Każda z nich ma również wbudowaną kamerkę o wysokiej rozdzielczości, która pozwoli pasażerowi na zrobienie kosmicznego selfie z Ziemią w tle. Łącznie takich kamer jest 16. Dodatkową atrakcją VSS Unity jest przyciemniane lustro, dzięki któremu galaktyczni podróżnicy będą mogli spojrzeć na siebie w blasku Ziemi.

Michael Colglazier z Virgin Galactic mówi, że kabina jest najważniejszym punktem całego statku i to dzięki odpowiedniemu przygotowaniu tego miejsca, turyści będą mogli zdobyć pozaziemskie doświadczenia. Niestety mężczyzna nie zdradza, kiedy dokładnie firma zamierza wprowadzić pierwsze loty kosmoznawcze, aczkolwiek pewnym jest to, że stanie się to już w tym roku. Statek-matka już czeka na pierwszych podróżników w Spaceport America w stanie Nowy Meksyk w USA.

Pierwszym programem, który przedstawił dostawca kosmicznych usług był "One Small Step" (ang. ”Jeden mały krok”), będący nawiązaniem do słów Neila Armstronga po lądowaniu na Księżycu. Podróżnicy, którzy wpłacili depozyt w wysokości 1000 dolarów będą mieli pierwszeństwo w zakupie biletów na podróż poza Ziemię, gdy te wejdą do sprzedaży. Co ciekawe – obecnie zarejestrowanych jest ponad 400 osób, więc chętnych nie brakuje.

Statki Virgin Galactic będą startowały co 2 dni. Po pierwszych udanych lotach firma spodziewa się wzrostu zainteresowania kosmiczną podróżą do kilku tysięcy chętnych i nic w tym dziwnego. Przecież chyba każdy chce zobaczyć, jak mała jest nasza planeta w obliczu kosmosu. Pozaplanetarny przewoźnik już produkuje kolejne statki, by spełnić oczekiwania chętnych i by ci nie musieli długo czekać.

Zanim turyści trafią na statki, będą musieli przejść specjalne szkolenie. W ramach tego poznają procedury oraz wypełnią ankietę, która pozwoli ulepszyć doświadczenie kosmicznej podróży. Projekt autorstwa Uder Armor ma zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale i maksymalny komfort.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)