W marcu Kraków odwiedzi wystawa „Fashion 50/60 – Szukając Marilyn / Finding Marilyn”

W marcu Kraków odwiedzi wystawa „Fashion 50/60 – Szukając Marilyn / Finding Marilyn”

W marcu Kraków odwiedzi wystawa „Fashion 50/60 – Szukając Marilyn / Finding Marilyn”
Źródło zdjęć: © © Tadeusz Rolke
Redakcja Fotoblogia.pl
24.02.2017 14:16, aktualizacja: 26.07.2022 18:37

Postaci Marilyn Monroe nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta kobieta była inspiracją dla wielu wspaniałych artystów, w tym Miltona Greena. Jego prace z kolekcji Hali Stulecia, oraz zdjęcia autorstwa Tadeusza Rolke i Wojciecha Plewińskiego, zostaną zaprezentowane na jednej wystawie już w marcu.

Trzej wybitni artyści – Milton Greene, Tadeusz Rolke oraz Wojciech Plewiński – mają kilka wspólnych mianowników. Każdy z tej wielkiej trójki fotografował modę, kochał kobiety oraz publikował swoje prace w specyficznym okresie – latach 50. i 60. XX wieku.

Obraz
© © Waldemar Plewiński

Marilyn Monroe była amerykańskim ideałem Miltona Greene’a, któremu zasługuje on swoją światową sławę. Wrocławska Hala Stulecia weszła w posiadanie kolekcji jego doskonałych zdjęć, które tym razem zostaną zaprezentowane w Krakowie.

Obraz
© © Tadeusz Rolke

Czy Marilyn Monroe była inspiracją dla Wojciecha Plewińskiego i Tadeusza Rolkego? Dlaczego Marilyn Monroe zainspirowała Miltona Greene’a? Dlaczego Greene, Rolke i Plewiński „szukali” Marilyn? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź podczas wystawy.

Obraz
© © Waldemar Plewiński

Ekspozycja zawita do krakowskiej Galerii BB, przy ulicy Skałecznej 5. Przedpremierowy wernisaż odbędzie się 17 marca o godzinie 18:30, premiera zaś 19 marca. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a będzie ona trwała do 5 kwietnia. Podczas prezentacji prac istnieje możliwość ich zakupu.

Sylwetki artystów:

Kuratorem wystawy jest Waldemar Płusa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)