W marcu Kraków odwiedzi wystawa „Fashion 50/60 – Szukając Marilyn / Finding Marilyn”

W marcu Kraków odwiedzi wystawa „Fashion 50/60 – Szukając Marilyn / Finding Marilyn”
Źródło zdjęć: © © Tadeusz Rolke
Redakcja Fotoblogia.pl

24.02.2017 14:16, aktual.: 26.07.2022 18:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Postaci Marilyn Monroe nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta kobieta była inspiracją dla wielu wspaniałych artystów, w tym Miltona Greena. Jego prace z kolekcji Hali Stulecia, oraz zdjęcia autorstwa Tadeusza Rolke i Wojciecha Plewińskiego, zostaną zaprezentowane na jednej wystawie już w marcu.

Trzej wybitni artyści – Milton Greene, Tadeusz Rolke oraz Wojciech Plewiński – mają kilka wspólnych mianowników. Każdy z tej wielkiej trójki fotografował modę, kochał kobiety oraz publikował swoje prace w specyficznym okresie – latach 50. i 60. XX wieku.

Obraz
© © Waldemar Plewiński

Marilyn Monroe była amerykańskim ideałem Miltona Greene’a, któremu zasługuje on swoją światową sławę. Wrocławska Hala Stulecia weszła w posiadanie kolekcji jego doskonałych zdjęć, które tym razem zostaną zaprezentowane w Krakowie.

Obraz
© © Tadeusz Rolke

Czy Marilyn Monroe była inspiracją dla Wojciecha Plewińskiego i Tadeusza Rolkego? Dlaczego Marilyn Monroe zainspirowała Miltona Greene’a? Dlaczego Greene, Rolke i Plewiński „szukali” Marilyn? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź podczas wystawy.

Obraz
© © Waldemar Plewiński

Ekspozycja zawita do krakowskiej Galerii BB, przy ulicy Skałecznej 5. Przedpremierowy wernisaż odbędzie się 17 marca o godzinie 18:30, premiera zaś 19 marca. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a będzie ona trwała do 5 kwietnia. Podczas prezentacji prac istnieje możliwość ich zakupu.

Sylwetki artystów:

Kuratorem wystawy jest Waldemar Płusa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)