Wadliwe matryce w lustrzankach Canon EOS 750D i 760D

Wadliwe matryce w lustrzankach Canon EOS 750D i 760D

Wadliwa matryca w Canonie T6
Wadliwa matryca w Canonie T6
Źródło zdjęć: © © Lensrentals.com
Marcin Falana
05.05.2015 11:53, aktualizacja: 05.05.2015 13:53

W kilku egzemplarzach aparatów Canon T6 (EOS 750D i EOS 760D), które trafiły do Lensrentals ujawniono wady matrycy.

Serwis Petapixel za Lensrentals opublikował informację o wadliwych matrycach w kilku egzemplarzach aparatów Canon T6 i T6i (europejskie wersje EOS-ów 750D i 760D), które trafiły do Lensrentals.

f/16 zdjęcie nieba wykonane wadliwym aparatem
f/16 zdjęcie nieba wykonane wadliwym aparatem© © Lensrentals.com

Jak zapewniają przedstawiciele Lensrentals wada dotyczy kilku egzemplarzy Canonów T6 i T6i. Aparaty zostały odesłane do producenta ze względu na wadę matrycy. Na warstwach znajdujących się na matrycy ujawniły się zabrudzenia, które początkowo przypominały olej lub kurz. Jednak po próbach techników w celu ich usunięcia i obejrzeniu matrycy pod 10x powiększeniem okazało się, że zabrudzenia znajdują się pomiędzy filtrami na matrycy.

Podniesiony kontrast, f/16
Podniesiony kontrast, f/16© © Lens rental

Zabrudzenia są widoczne nawet bez mikroskopu więc nie warto od razu wpadać w paranoję. Przedstawiciele Lensrentals wykonali kilka zdjęć wadliwymi egzemplarzami Canonów. Jak można się było spodziewać wada ujawnia się na przysłonach rzędu f/11 - f/16.

Wadliwe aparaty miały wczesne numery seryjne, jednak poza tym, trudno ustalić jakąś regułę. Przedstawiciele Canona zapewnili, że zajmują się tą sprawą priorytetowo, jednak dojście do tego jaka liczba aparatów może mieć wadliwe matryce zamie im chwilę.

Dla przypomnienia, Canon EOS 750D i 760D to najnowsze lustrzanki skierowane do bardziej zaawansowanego amatora. Oba aparaty wyposażono w 24,2-megapikselową matrycę w rozmiarze APS-C, którą obsługuje procesor DIGIC 6. Pozwala to na pracę z czułościami ISO 100-12800. Oba umożliwiają także fotografowanie z prędkością zdjęć seryjnych na poziomie 5 kl./s i mają obracany, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości ponad miliona punktów. Aparaty niebawem trafią do nas na testy, tymczasem tutaj możecie obejrzeć obszerną galerię zdjęć przykładowych:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)