Wasze zdjęcia: Przepiękna Droga Mleczna nad Tatrami

Wasze zdjęcia: Przepiękna Droga Mleczna nad Tatrami

Zdjęcie Tatr z Drogą Mleczną nad nimi przesłane nam przez naszego czytelnika Patryka Sarkę.
Zdjęcie Tatr z Drogą Mleczną nad nimi przesłane nam przez naszego czytelnika Patryka Sarkę.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Patryk Sarka
Marcin Watemborski
28.04.2023 12:50

Patryk Sarka właśnie przesłał nam wspaniałe zdjęcie z okolic Tatr. Fotograf był tam w nocy i popełnił kadr, który zapada w pamięć. Nad górami doskonale widać gwiazdy. Piękno Polski bywa naprawdę urzekające.

Patryk Sarka napisał w mailu, że zdjęcie wykonał w miniony weekend (22-23.04.2023 r.) w Spiszu Polskim na przełęczy nad Łapszanką, czyli niewielkim regionie w południowej Polsce. Z leżącego między granicą polsko-słowcką, a rzekami Białka i Dunajec. Terenu rozciąga się przepiękny widok.

Fotograf wspomina, że ta przełęcz jest niezwykle malowniczym miejscem w granicznym grzbiecie Magury Spiskiej. Na zdjęciu zobaczymy doskonały widok na Tatry z doskonale podkreśloną Drogą Mleczną nad górami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tego typu kadry nocne wymagają od fotografa znajomości odpowiedniej techniki robienia zdjęć. Trzeba uważać z wydłużaniem czasu ekspozycjiskrócić go na tyle, by gwiazdy na niebie się nie rozmyły i nie utworzyło śladu świetlnego (ang. startrail). Właśnie po to stosuje się zasadę 600. Jeśli chcecie dokładnie poznać tajniki fotografii nocnej, zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)