Wideo-panoramy 360º w iPhone 4? To możliwe

gopano-micro
gopano-micro
Łukasz Łusiak

08.04.2011 07:29, aktual.: 01.08.2022 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zespół EyeSee360 zaprezentował obiektyw GoPano micro przeznaczony dla iPhone 4, który umożliwia nagrywanie panoramicznych filmów 360 stopni.

Zespół EyeSee360 zaprezentował obiektyw GoPano micro przeznaczony dla iPhone 4, który umożliwia nagrywanie panoramicznych filmów 360 stopni. 

Dlaczego obiektyw wzbudza takie zainteresowanie?

Wyobraźcie sobie, że oglądacie transmisję z meczu piłki nożnej. Pada gol, wszystkie kamery są zwrócone na rozpromienioną twarz zdobywcy bramki,  a wy akurat chcecie zobaczyć reakcję zdenerwowanego utrata gola bramkarza. Albo inna sytuacja. Ślubny kobierzec. Wzruszona do łez młoda para słyszy pamiętne zdanie: "Ogłaszam was mężem i żoną!". Po ślubie nowożeńcy chcą zobaczyć reakcję swoich rodziców, gdy sami obiecywali sobie miłość bezwzględną. Dzięki obiektywom 360º w wszystkich tych sytuacjach będzie można dowolnie "obrócić" filmem by oglądać to co nas zainteresuje. Oto film prezentujący możliwości GoPano micro:

Co dalej z obiektywem GoPano micro?

O podobnych projektach pialiśmy już wcześniej, jak np. o kamerze yellowBird, która pozwala na wirtualny spacer 3D w formie wideo. Niektóre z takich pomysłów są już wykorzystywane w praktyce o czym pisaliśmy w artykule o projekcie Darfunga Dennisa, który nazywa się Condition One. Jednak żadna z tych kamer nie jest tam mała, wręcz kompaktowa. To urządzenie, które może udostępnić przeciętnemu posiadaczowi iPhone'a 4 (czytaj przeciętnemu Amerykaninowi) możliwość wykonywania efektownych wideo-panoram 360 stopni. Jak Wam się podoba?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)