Wiemy, jak będzie wyglądał bezlusterkowiec Nikona

Wiemy, jak będzie wyglądał bezlusterkowiec Nikona

Wiemy, jak będzie wyglądał bezlusterkowiec Nikona
Marcin Watemborski
09.08.2018 09:13, aktualizacja: 26.07.2022 17:55

Nikon naprawdę mocno przykłada się do swojej kampanii ”W poszukiwaniu światła”. Śledzę ją na bieżąco i jestem pod wrażeniem. W najnowszym klipie producent ujawnił więcej szczegółów na temat wyglądu korpusu.

Wszyscy musimy poczekać jeszcze 2 tygodnie do premiery nowego bezlusterkowego Nikona z pełną klatką. Może być to kompletnie coś nowego w świecie obrazowania i pierwszy realny konkurent dla linii Sony A7 III. Wiemy już o nowym mocowaniu, które będzie w korpusie.

The Body

Oficjalnie wspomniana konstrukcja została dopiero co pokazana w najnowszym filmiku. ”Body” (”Korpus”) to trzeci klip w kampanii Nikona. Jak sama nazwa wskazuje – koncentruje się on na zewnętrznej budowie aparatu. Producent podkreśla działania słowami po japońsku, które można przetłumaczyć jako: ”Całe doświadczenie, które zebrał Nikon przez ostatnie 100 lat, zostało włożone w ten aparat”.

Po tak dużych słowach spodziewam się naprawdę potężnego korpusu. Patrząc na ciemne detale, wydaje się, że góra aparatu będzie zbliżona do lustrzanek – widać też fragment górnego ekranu. Myślę, że Nikon nie będzie chciał nigdy powrócić do estetyki retro, jak przy modelu Df, lecz pójdzie w nowoczesność. Swoją drogą – zdjęcia, które upubliczniła ostatnio chińska aktorka wydają się pokazywać prawdziwy aparat.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Nikona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)