Wojciech Grzędziński i Tomasz Wiech na warsztatach w Opolu

Fot. Tomasz Wiech
Fot. Tomasz Wiech
Krzysztof Basel

08.02.2010 15:01, aktual.: 02.08.2022 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli mieszkasz w Opolu lub okolicach to nie możesz zmarnować takiej okazji. Wojciech Grzędziński i Tomasz Wiech będą gośćmi Opolskich Warsztatów Fotograficznych 2,8. W ramach cyklu ?Spotkanie z Mistrzem? fotografowie opowiedzą o swoich zdjęciach, nagrodach, obecnych projektach i codziennej pracy.

Fot. Tomasz Wiech
Fot. Tomasz Wiech

Fotoreporter Gazety Wyborczej w Krakowie, absolwent politologii na UJ. Laureat wszystkich najważniejszych polskich konkursów fotografii prasowej. Fotografuje głównie zmiany jakie zaszły we wschodniej Europie. Fotografował w Polsce, Rumunii, Słowacji i na Ukrainie. W 2009 roku jego zdjęcie z serii "something privat" zostało nagrodzone na World Press Photo. Student Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie.

Wojciech Grzędziński

Fot. Wojciech Grzędziński
Fot. Wojciech Grzędziński

[/h3]

Fotoreporter agencji Napo. Rocznik 1980. Studiował Stosowane Nauki Społeczne, Etnologię Antropologię Kulturową oraz Pedagogikę Resocjalizacyjną. Pracował dla gazet codziennych min. ?Super Expressu?, ?Rzeczpospolitej?, ?Dziennika?. W fotografii interesuje go człowiek zarówno w zanurzony w codzienności jak i w zderzeniu z sytuacjami ekstremalnymi. Laureat wszystkich najważniejszych polskich i światowych konkursów fotografii prasowej. Jako jeden z pierwszych fotoreporterów zdawał relacje z wojny w Gruzji. Cykl zdjęć z Gruzji został nagrodzony w 2009 roku World  Press Photo i Visa Pour L'image w Perpignan.


Spotkanie poprowadzą Michał Grocholski i Sławek Mielnik

12.02.2010

Pub Ostrówek, ul. Ostrówek, Opole

Godz. 18

Wstęp wolny

Więcej szczegółów na stronie warsztatów www.dwaosiem.pl

Źródło: Organizatorzy

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)