Wojna w Ukrainie. Pochowany z honorami, żołnierze oddali mu cześć

Wojna w Ukrainie. Pochowany z honorami, żołnierze oddali mu cześć
Źródło zdjęć: © © Valentyn Ogirenko / Reuters via Forum
Marcin Watemborski

09.03.2022 10:36, aktual.: 26.07.2022 13:22

Wojna w Ukrainie to nie tylko zniszczone samochody, czy zawalone budynki. To ludzie – cywile i żołnierze. Z każdym dniem rosyjskiej agresji ofiar jest coraz więcej. Mimo tego, że wojna trwa, wojskowi znaleźli czas, by oddać cześć i pożegnać swojego kolegę z honorami.

Wojna w Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. Wówczas rosyjskie wojska rozpoczęły inwazję pod przykrywką specjalnej operacji militarnej, której celem były "demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy". Rozpętało się piekło – zarówno żołnierzy jak i zwykłych ludzi.

Zgodnie z danymi aktualizowanymi na bieżąco na portalu Statista, do 8 marca 2022 roku, ukraiński rząd poinformował o śmierci nawet do 2000 cywilów oraz 1500 żołnierzy po swojej stronie. Według wywiadu USA zginęło do 4000 żołnierzy rosyjskich, lecz Ukraińcy donoszą o ponad 12 tys. Dokładnej liczby zabitych nie można stwierdzić, gdyż Rosjanie nie przyjmują ciał swoich oddziałów, zaś Ukraińcy nie mogą dostać się do atakowanych miast.

Obraz
© © Valentyn Ogirenko / Reuters via Forum

Powyższe liczby pokazują, jaką tragedią jest wojna. W 1,5 tygodnia zginęło kilka tysięcy ludzi. Ołena Zełenska, małżonka prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, niedawno w mediach społecznościowych napisała apel o zaprzestanie wojny, podając, że zginęło co najmniej 38 dzieci.

Na zdjęciach dostarczonych przez agencję Reutera zobaczymy pogrzeb Valeriego. Mężczyzna był żołnierzem armii ukraińskiej i poległ w walce. Podczas ceremonii nie zabrakło członków Gwardii Honorowej, którzy oddali mu cześć. Umundurowani żołnierze złożyli na jego trumnie flagę Ukrainy.

Obraz
© © Valentyn Ogirenko / Reuters via Forum
Obraz
© © Valentyn Ogirenko / Reuters via Forum
Obraz
© © Valentyn Ogirenko / Reuters via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)