Wojna w Ukrainie. Tak wygląda codzienność mieszkańców

Wojna w Ukrainie. Tak wygląda codzienność mieszkańców

Wojna w Ukrainie. Tak wygląda codzienność mieszkańców
Źródło zdjęć: © © ruslanagoncharova0/TikTok
Adam Gaafar
02.03.2022 19:47, aktualizacja: 26.07.2022 13:23

Obywatele Ukrainy, którzy zostali w ogarniętym wojną kraju, dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami przedstawiającymi ich codzienne życie. Mieszkańcy pokazali na nich, w jaki sposób próbują przetrwać trudne chwile.

Wojna w Ukrainie trwa już siódmy dzień. Napaść Rosji na suwerenny kraj odmienił losy wielu Ukraińców. Wbrew zapewnieniom Moskwy atakowane są nie tylko cele wojskowe, ale także cywilne. Rosyjskie pociski spadają na budynki mieszkalne i państwowe placówki.

Wielu mieszkańców Ukrainy zeszło do schronów, często prowizorycznych. Zaklejają też taśmą szyby, aby zabezpieczyć je przed roztrzaskaniem z powodu huku wywołanego wybuchami. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele fotografii i krótkich nagrań, które przedstawiają codzienność mieszkańców napadniętego państwa. Oto niektóre materiały opublikowane w serwisach Reddit, TikTok i Instagram.

Obraz
© © Aarb69/Reddit

Według serwisu Bored Panda browar na Ukrainie zawiesił swoją działalność w zakresie warzenia piwa, przedstawiając się na produkcję koktajli Mołotowa, czyli butelek zapalających, które mogą posłużyć mieszkańcom do odpierania inwazji Rosjan.

Obraz
© © den_melnichenko_Raport/TikTok

Więcej informacji na żywo znajdziecie na specjalnej stronie WP Wiadomości.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)