Wojna w Ukrainie. To zdjęcie to symbol odnowy kraju

Wojna w Ukrainie. To zdjęcie to symbol odnowy kraju

Wojna w Ukrainie. To zdjęcie to symbol odnowy kraju
Źródło zdjęć: © © Alexander Ermochenko / Reuters via Forum
Marcin Watemborski
06.04.2022 08:02, aktualizacja: 06.04.2022 10:02

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się od inwazji Rosji 24 lutego 2022 roku. Tuż przed godzina 4 rano czasu polskiego, wojska Federacji Rosyjskiej najechały na niepodległy kraj. Do dziś wiele miast zniszczono, a to zdjęcie symbolizuje odrodzenie wolnej Ukrainy. Mówi zdecydowanie więcej niż tysiąc słów.

Kadr zrealizowany przez Aleksandra Ermoczenko z agencji Reutera. Bohaterką wymownego zdjęcia prasowego jest 33-letnia Wiktoria Mukhina, która sadzi tulipany w towarzystwie swojej kilkuletniej córeczki Mirosławy. Wszystko to na tle zniszczonego budynku mieszkalnego w Mariupolu.

To zdjęcie ma niesamowicie symboliczny charakter. Mimo tego, że trwa wojna, kobieta znajduje w sobie nadzieję na lepsze jutro. Kwiaty, które sadzi mają biały kolor – są równoznaczne ze znakiem pokoju, a jednocześnie nowym startem – życiem, które się rozpoczyna mimo niesprzyjających warunków. Białe tulipany to również symbol przebaczenia.

Zestawienie pięknych i delikatnych kwiatów z donicą zrobioną z opony na tle zniszczonego bloku w mieście, które było długo oblegane i znacznie uszkodzone przez najeźdźcę, przywodzi na myśl lepsze jutro. Tym bardziej symboliczny jest ten akt, gdy weźmiemy pod uwagę, że zdjęcie zrealizowano 4 kwietnia 2022 roku – wtedy również ukraiński rząd podał informację o wycofujących się wojskach Federacji Rosyjskiej i oczyszczeniu wielu obwodów Ukrainy z wrogich oddziałów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)