Wojna w Ukrainie. W okolicy Kijowa jest mnóstwo sprzętu bojowego

Wojna w Ukrainie. W okolicy Kijowa jest mnóstwo sprzętu bojowego

Wojna w Ukrainie. W okolicy Kijowa jest mnóstwo sprzętu bojowego
Źródło zdjęć: © © Reuters via Forum
Marcin Watemborski
11.03.2022 08:50, aktualizacja: 26.07.2022 13:22

Zdjęcia z okolic Kijowa pokazują, że konflikt w Ukrainie jest nader poważny. Tuż za granicą miasta można dostrzec sporo sprzętu wojskowego. Ukraińskim żołnierzom udało się przejąć rosyjski czołg po starciu pod Browarami.

Agresję Rosji na Ukrainę rozpoczęła inwazja pod pretekstem prowadzenia specjalnej operacji militarnej celem „demilitaryzacji i denazyfikacji” kraju. 24 lutego 2022 roku prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wydał rozkaz ataku. Tuż przed godziną rano czasu polskiego wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy.

Wiele różnych źródeł wskazuje na to, że Rosja się przeliczyła. Ukraina miała być łatwym celem, a Kijów miał wytrzymać góra 96 godzin (4 dni). Tymczasem po ponad 2 tygodniach walk na terenie kraju, stolica wciąż nie została zdobyta. Kilkukrotnie pokazywaliśmy galerie zdjęć, jak Kijów przygotowuje się do walki, jak wygląda życie codzienne oraz jak szkolą się nowi żołnierze WOT wyposażeni w wyrzutnie przeciwpancerne NLAW.

Dron skonstruowany przez WOT do zrzucania koktajlów Mołotowa.
Dron skonstruowany przez WOT do zrzucania koktajlów Mołotowa.© © Reuters via Forum

Wejście Rosjanom do Kijowa zajmuje sporo czasu, lecz w obwodzie kijowskim starcia trwają. 10 marca 2022 roku podczas walk w okolicy miejscowości Browary pod Kijowem poległ Andriej Zacharow – bliski współpracownik Władimira Putina, który w 2016 roku otrzymał od niego specjalne wyróżnienie. Ta informacja została podana przez Ministerstwo Obrony Ukrainy.

Bitwa pod Browarami była sukcesem ukraińskiej armii. Żołnierze pokonali rosyjski oddział i przejęli zostawiony przez niego czołg. Na wejściu do Kijowa ustawione są przeszkody mające blokować ciężkie wozy oraz ustawiono barykady z worków z piaskiem. Wszędzie jest mnóstwo wojska. Po ponad 2 tygodniach walk Kijów wciąż nie został zdobyty.

Rosyjski czołg przejęty przez ukraińskie wojsko.
Rosyjski czołg przejęty przez ukraińskie wojsko.© © Thomas Peter / Reuters via FORUM
Obraz
© © Gleb Garanich / Reuters via Forum
Obraz
© © Gleb Garanich / Reuters via Forum
Obraz
© © Valentyn Ogirenko / Reuters via Forum
Obraz
© © Valentyn Ogirenko / Reuters via Forum
Obraz
© © Valentyn Ogirenko / Reuters via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)