Wojna w Ukrainie: Zdjęcia miejsc przed i po rosyjskim ataku

Wojna w Ukrainie: Zdjęcia miejsc przed i po rosyjskim ataku

Wojna w Ukrainie: Zdjęcia miejsc przed i po rosyjskim ataku
Marcin Watemborski
04.03.2022 09:22, aktualizacja: 26.07.2022 13:23

Wojna w Ukrainie trwa. Kolejne miejsca są ostrzeliwane, a walki toczą się niemal na całym terytorium kraju. Zdjęcia pokazujące jak wyglądały miejsca przed i po ataku wojsk Federacji Rosyjskiej dają do myślenia. To bardzo bolesny obraz wojny.

Inwazja na Ukrainę wojsk rosyjskich rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Pod przykrywką specjalnej akcji militarnej, Federacja Rosyjska najechała ponownie kraj, który początkowo zaatakowała w 2014 roku. Wystarczył tydzień, by wojną było ogarnięte znaczne terytorium Ukrainy.

Zdjęcia zebrane przez portal BoredPanda pokazują, jak już została zniszczona Ukraina. Zobaczymy tu nie tylko budynki rządowe, ale przede wszystkim cywilne. Mimo tego, że inwazja ruszyła szybko, jej pierwsza faza trwa dłużej, niż zakładała Rosja. Kreml nie spodziewał się takiego oporu – mieszkańcy Ukrainy są odważni i zmotywowani do walki.

Obraz

Niektóre źródła donosiły, że zdobycie stolicy Ukrainy miało zająć maksymalnie 96 godzin. Po ponad tygodniu aktywnych walk na ulicach wielu miast, Kijów wciąż się nie poddał, a ludzie zorganizowali się w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej. Ci, którzy nie walczą, chowają się w schronach i zajmują się m.in. produkcją koktajli Mołotowa.

Istotne jest również to, że kraje Zachodu udzielają znacznego wsparcia Ukrainie. Prezydent Wołodymyr Zełenski kilka dni temu złożył oficjalny wniosek o przyjęcie jego kraju do Unii Europejskiej. Ważna jest też rola Polski – nasz rząd oraz mieszkańcy pomagają uchodźcom. Postawa ludzi jest przepiękna.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)