Wspaniała panorama Nowego Jorku, która łączy dzień z nocą. 105 zdjęć dało 620 Mpix

Wspaniała panorama Nowego Jorku, która łączy dzień z nocą. 105 zdjęć dało 620 Mpix

Wspaniała panorama Nowego Jorku, która łączy dzień z nocą. 105 zdjęć dało 620 Mpix
Źródło zdjęć: © © Dan Piech
Marcin Falana
15.12.2017 11:49, aktualizacja: 15.12.2017 20:15

Dan Piech to fotograf specjalizujący się w wymagających panoramach. Tym razem połączył 105 zdjęć tworząc niesamowitą 620-megapikelową panoramę dzień-noc Nowego Jorku tuż po burzy śnieżnej.

Dan Piech to fotograf, którego możecie znać z niesamowitego zdjęcia burzy o rozdzielczości 5,45 gigapiksela, o której niedawno pisaliśmy. Tym razem fotograf postanowił wykonać panoramę Nowego Jorku w czasie dnia i nocy. Zależało mu na wyjątkowej scenerii, więc postanowił wykonać panoramę tuż po burzy śnieżnej, gdy miasto błyszczy od śniegu.

Obraz
© © Dan Piech

Dan przeglądał prognozę pogody i czekał na dogodny moment dobrej pogody tuż po burzy śnieżnej. Postanowił uwiecznić klasyczny krajobraz miejski Nowego Yorku z jednego z najwyższych budynków.

Obraz
© © Dan Piech (wersja skadrowana)

Fotograf zaczął wykonywać zdjęcia w nocy korzystając ze swojego Canona 5DS z teleobiektywem 100-400 mm f/4.5-5.6L IS II i gimbalem, który pozwalał na dokładne ruchy całego zestawu. Po dwóch godzinach fotografowania w nocy, niebo zaczęło się powoli rozjaśniać, więc Dan naświetlił kolejne klatki odpowiedziane za centum i prawą stronę panoramy. Gdy słońce całkiem wzeszło Dan wykonał ostatnie zdjęcia.

Pozostało złożyć 105 RAW-ów w ostateczną gigapanoramę, którą można przybliżać i oddalać podziwiając jej szczegółowość. Dan poświęcił na to ponad 100 godzin pracy. Jak widać jednak, klarowność całej panoramy jest niesamowita. Spokojnie możemy oglądać budynki i ludzi oddalonych o kilka kilometrów.

Połączenie dnia i nocy to nie jest nowy pomysłem, wystarczy wspomnieć o tego typu panoramach Stephena Wilkesa, który specjalizuje się w efekcie dnia i nocy na jednym zdjęciu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)