"Wszyscy Jesteśmy Fotografami!" - cykl spotkań skierowany do miłośników fotografii tym razem w Krakowie

"Wszyscy Jesteśmy Fotografami!" - cykl spotkań skierowany do miłośników fotografii tym razem w Krakowie
Źródło zdjęć: © © Karolina Breguła
Marcin Falana

11.05.2017 12:39, aktual.: 26.07.2022 18:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozpoczyna się wyjątkowa edycja cyklu spotkań "Wszyscy Jesteśmy Fotografami!".

Tym razem wraz z trzema fantastycznymi prowadzącymi: Bownikiem, Karoliną Bregułą i Filipem Ćwikiem zagości on w Krakowie na zaproszenie Miesiąca Fotografii.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami, to cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego, opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki.

Obraz

Po raz pierwszy organizatorzy zapraszają publiczność w Krakowie do udziału w spotkaniach "Wszyscy Jesteśmy Fotografami!" Tegoroczne hasło festiwalu – POPATRZ – jest także bliskie idei cyklu, który zachęca do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii. W ramach Miesiąca Fotografii odbędą się trzy spotkania. Pierwsze będzie okazją do poznania drogi twórczej i osobistej, jaką pokonuje fotograf. Kolejne spotkanie to rozmowa o tym, jak patrzeć uważnie na zdjęcia i odczytywać przedstawione na nich treści. Na koniec temat dręczący wielu miłośników fotografii – kiedy fotografia jest sztuką. Po każdym spotkaniu będzie tradycyjnie czas na pytania i dyskusję.

"Wszyscy Jesteśmy Fotografami w Krakowie vol. 1"

  1. “Początek bez końca, czyli o drodze fotografa”. Prowadzenie: Filip Ćwik – 23 maja 2017, godz. 19.00
  1. “Jak czytać zdjęcia, czyli interpretacje współczesnej fotografii”. Prowadzenie: Bownik – 30 maja 2017, godz. 19.00
  1. “Amatorzy czy artyści, czyli kiedy fotografia jest sztuką”. Prowadzenie: Karolina Breguła – 6 czerwca 2017, godz. 19.00

WSTĘP WOLNY! Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków. Start już 23 maja 2017 r.

TOMASZ GRATYS
TOMASZ GRATYS© © FILIP CWIK

W programie także warsztatowe spotkanie “Rozmowy nie tylko o fotografii, czyli kolacja z Filipem Ćwikiem”, które odbędzie się 24 maja w Cafe Camelot. Będzie to wyjątkowa okazja do bliższego poznania jednego z najciekawszych polskich fotografów. Będzie czas na rozmowę o zdjęciach uczestników, cenne wskazówki i wspólne sesje fotograficzne. Dla autora najlepszego zdjęcia wykonanego w trakcie warsztatów czeka dodatkowa nagroda: Instax Mini 90. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy i rekrutacja. Szczegóły: www.wszyscyjetesmyfotografami.pl.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)