Wybrzeże Madagaskaru wygląda z kosmosu jak ośmiornica

Wybrzeże Madagaskaru wygląda z kosmosu jak ośmiornica
Źródło zdjęć: © © NASA
Marcin Watemborski

18.06.2020 08:52, aktual.: 26.07.2022 14:51

NASA pokazała bardzo interesujące zdjęcie wybrzeża Madagaskaru, które przez częściowe zalanie przybrało kształt… ośmiornicy! Wygląda to naprawdę ciekawie i niewiele jest miejsc na świecie, które mogą poszczycić się tak niecodzienną formą geologiczną.

Oprócz pokazywania skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 czy pożarów w Australii, NASA potrafi zachwycić odbiorców przepięknymi miejscami na świecie. Tym razem pod lupę, a raczej pod obiektyw satelity ASTER trafiła Zatoka Bombetoka położona na północno-zachodnim wybrzeży Madagaskaru.

Kształt zatoki i rozlewiska to zasługa Kanału Mozambickiego oraz rzeki Betsiboka. Szafirowe wody przepływają między gęsto zalesionym, zielonym terenem tworząc coś przypominającego macki ośmiornicy, na których końcu znajduje się znaczne zgrubienie, dopełniające kształtu zwierzęcia.

Mimo tego, że kadr został opublikowany całkiem niedawno, to okazuje się, że wykonano go w sierpniu 2000 roku. Na publikację tego zdjęcia musieliśmy czekać blisko 20 lat, ale zdecydowanie było warto! Widoczny na nim obszar ma w rzeczywistości wymiary 29x30 km i naprawdę mieni się nasyconymi, pięknymi barwami.

Więcej zdjęć z satelity ASTER znajdziecie na stronie internetowej NASA.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)