Wyglądają, jak przybysze z kosmosu. Zobacz zdjęcia żółwi-albinosów

Wyglądają, jak przybysze z kosmosu. Zobacz zdjęcia żółwi-albinosów
Źródło zdjęć: © © [Albinoturtles.com](https://www.facebook.com/Albinoturtlescom1449097125206491/)
Marcin Watemborski

21.11.2019 09:09, aktual.: 26.07.2022 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Albinizm jest mutacją genetyczną, która powoduje specyficzny wygląd osobnika danego gatunku. W skórze nie występuje barwnik, w wyniku czego zwierzę jest białe. Jednak żółwie wyglądają przy tym jeszcze dziwniej. Są pomarańczowo-czerwono-białe. To bardzo rzadki widok.

Szczerze mówiąc bardzo lubię estetykę zwierząt-albinosów. Wyglądają bardzo niecodziennie, choć w przyrodzie wcale im to nie pomaga. Pomijając już kwestie związane z utrudnionym lub wręcz niemożliwym maskowaniem w naturalnym środowisku, zwierzęta te stają się celem polowań kłusowników.

Wiele osób na świecie wierzy w magiczne właściwości albinosów – bez względu na gatunek. Co gorsze – dotyczy to również ludzi. Wystarczy zwrócić uwagę na sytuację albinosów a Afryce, co świetnie pokazał Filip Skrońc.

Kiedy mówimy o albinizmie, pierwsze co przychodzi nam na myśl to zwierzęta kompletnie białe (”albus” po łacinie znaczy ”biały”), lecz żółwie-albinosy wyglądają zupełnie inaczej. Nie są pozbawione specyficznych wzorów na skorupie lub skórze – mają po prostu inny kolor. Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć żółwie, których umaszczenie jest czerwono-biało-pomarańczowe, co nadaje im agresywnego wyrazu.

Więcej ciekawych zdjęć żółwi-albinosów znajdziecie na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)