Wygodna praca na dwóch monitorach [wideoporadnik]

Wygodna praca na dwóch monitorach [wideoporadnik]

© Jakub Kaźmierczyk
© Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk
07.09.2012 14:03, aktualizacja: 23.05.2016 12:13

Obróbka zdjęć na małym ekranie to mordęga. Jeśli dysponujemy drugim monitorem, warto zwiększyć przestrzeń roboczą i cieszyć się znacznie wygodniejszą pracą. Jak to zrobić?

Kiedy siadam do większej liczby zdjęć i każde z nich wymaga osobnej obróbki w Photoshopie, lubię rozszerzyć przestrzeń roboczą na dwa monitory. Jest to po prostu wygodne - na głównym monitorze widzę wtedy jedynie obrabiane zdjęcie i żadne palety mi nie przeszkadzają. W dzisiejszym poradniku za drugi wyświetlacz posłużył mi iPad, ponieważ w studiu nie mam drugiego dobrego monitora.

[solr id="fotoblogia-pl-58901" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2128,efekt-retro-na-waszych-fotografiach-wideoporadnik" _mphoto="lead-58901-247x168-f19cef7d33ff3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2075[/block]

Przy użyciu aplikacji Display Pad podłączyłem tablet jako drugi monitor. Jakość wyświetlanego obrazu na iPadzie jest niższa i pojawiają się artefakty, ale do przerzucenia palet nadaje się idealnie. Lepszym rozwiązaniem jest podłączenie dużego monitora, który będzie służył jako główny. Niemniej jednak celem tego poradnika jest pokazanie, jak ułożyć i zapisać przestrzeń roboczą, tak aby po podłączeniu monitora zmieniać ją jednym kliknięciem.

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Wygodna praca na dwóch monitorach [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)