Wyjątkowe zdjęcia lwów. Fotograf zrobił je dzięki specjalnej kryjówce

Wyjątkowe zdjęcia lwów. Fotograf zrobił je dzięki specjalnej kryjówce
Źródło zdjęć: © Agencja Forum
Karolina Modzelewska

15.11.2021 21:49, aktual.: 26.07.2022 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotograf uwiecznił grupę młodych lwów na niezwykłych zdjęciach. Przedstawiają one zwierzęta u wodopoju w Zimanga Private Lodge w KwaZulu-Natal w RPA. Odpowiednie ustawienie aparatu, a także wykonanie ujęć w odpowiednich momentach pozwoliło uchwycić odbicia tych majestatycznych zwierząt w tafli wody.

Clint Ralph, 59-letni fotograf z Republiki Południowej Afryki udał się do rezerwatu dzikiej przyrody w Zimanga Private Lodge w KwaZulu-Natal w RPA, aby uwiecznić na zdjęciach zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Zimanga Private Lodge to pierwszy afrykański rezerwat stworzony z myślą o entuzjastach safari oraz o pasjonatach fotografii. Oferuje możliwość podglądania dzikiej przyrody i jednoczesną dostępność innowacyjnych rozwiązań fotograficznych.

Obraz
© Agencja Forum

W rezerwacie można znaleźć dziewięć kryjówek, które zostały specjalnie zaprojektowane dla fotografów. Podczas wyboru ich lokalizacji brano pod uwagę m.in. oświetlenie, tło, czy zachowanie zwierząt w danym miejscu. Wszystko po to, aby fotografowie tworzyli oryginalne zdjęcia o wysokiej jakości.

Obraz
© Agencja Forum

Niektóre kryjówki w Zimanga Private Lodge są mobilne. Takie rozwiązanie sprawia, że robiący zdjęcia mogą dostosować je do swoich wymagań i preferencji. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza podczas fotografowania większych zwierząt. Przekonał się o tym Clint Ralph, który korzystając z takiej kryjówki, wykonał niezwykłe zdjęcia młodych lwów. Na zdjęciach widać dwie młode lwice oraz ich młode u wodopoju. Wyjątkowości dodaje im fakt, że w tafli wody odbijają się majestatyczne sylwetki zwierząt.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)