Wymarzone miejsca na sesję zdjęciową - czy istnieją?

Wymarzone miejsca na sesję zdjęciową - czy istnieją?

Werona, Włochy
Werona, Włochy
Źródło zdjęć: © © [Justyna KocurCzarny](https://www.facebook.com/JustynaKocurPhotography/)
Justyna Kocur-Czarny
14.02.2020 13:06, aktualizacja: 14.02.2020 14:06

Jeśli fotografujesz w terenie, to na pewno miejsce wykonania sesji zdjęciowej ma dla ciebie duże znaczenie. Często poświęcamy godziny na to, żeby znaleźć odpowiednie, innym razem marzymy, żeby gdzieś pojechać.

Dobre zdjęcie możesz zrobić nie ruszając się z domu. Za tło do portretu może posłużyć skwer przed domem albo kawałek ściany. Wielokrotnie przekonywaliśmy, że do zrobienia dobrego zdjęcia nie potrzeba wiele. Między koniecznością a chęcią istnieje jednak spora różnica. Możesz świetnie radzić sobie z tym, co masz, ale równocześnie dążyć do zrealizowania najskrytszych marzeń.

Większą część moich zdjęć stanowi fotografia portretowa. Znam chyba wszystkie najbardziej fotogeniczne miejscówki w moim mieście. Niektóre są już tak obfotografowane, że omijam je szerokim łukiem. Gdyby jednak ktoś spoza Wrocławia poprosił mnie o polecenie, na pewno uznałby, że są świetne. Może nawet przyjechałby specjalnie po to, żeby zrobić tam zdjęcia.

Sandefjord, Norwegia
Sandefjord, Norwegia© © [Justyna KocurCzarny](https://www.facebook.com/JustynaKocurPhotography/)

Dlaczego tło zdjęcia jest takie ważne

Miejsce nadaje charakteru zdjęciu. Ta sama modelka, w tej samej stylizacji, będzie zupełnie inaczej się prezentować na PRL-owskim blokowisku niż w klasycystycznym pałacu. Możesz nawet robić portrety z rozmytym tłem, a i tak będzie miało dla ciebie znaczenie czy fotografujesz na tle miejskich świateł, czy w parku.

Uzyskanie pożądanego klimatu na zdjęciu nie zawsze musi się wiązać z dalekimi podróżami. Swego czasu śmiałam się, że bardziej włoski klimat udało mi się osiągnąć fotografując na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu niż w Weronie we Włoszech. Czasem wystarczy odpowiedni kąt, światło i odrobina wyobraźni.

Porto, Portugalia
Porto, Portugalia© © [Justyna KocurCzarny](https://www.facebook.com/JustynaKocurPhotography/)

Marzenia są po to, żeby je spełniać

Mimo wszystko uważam, że dobrze mieć swoje wymarzone miejsca do zdjęć. Takie, w które kiedy dotrzemy napędzają nas do działania, odpowiednio nastrajają i sprawiają, że chcemy wyciągnąć z nich jak najwięcej. Często w wywiadach pytam fotografów, o jakim ujęciu marzą. Niektórym zdjęcia w wymarzonej lokalizacji już udało się zrealizować. Inni przygotowują się do wyprawy, zbierają pieniądze i potrzebne zezwolenia.

Jeśli jeszcze się nad tym nie zastanawiałeś to w ramach treningu wyobraźni, zastanów się chwilę nad tym, jakie miejsce, osoba, wydarzenie byłoby dla ciebie idealnym powodem do zrobienia zdjęcia. Może się okazać, że organizacja takiej sesji zdjęciowej jest łatwiejsza niż myślisz.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)