Wymierna siła fotografii Jakuba Szymczuka

Wymierna siła fotografii Jakuba Szymczuka
Źródło zdjęć: © © Jakub Szymczuk/Facebook
Piotr Kała

13.10.2014 14:23, aktual.: 26.07.2022 19:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakub Szymczuk, laureat Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2014, spotkał przypadkowo niepełnosprawnego Piotrka. Zrobił mu zdjęcie, które umieścił na swoim fanpage'u. W ciągu trzech dni zebrano dla niego ogromną sumę pieniędzy.

Jakub Szymczuk zdobył w roku główną nagrodę Zdjęcia Roku Grand Press Photo oraz Zdjęcie 10-lecia tego konkursu za zdjęcie, które wykonał podczas walk na kijowskim Majdanie, o czym opowiadał Fotoblogii kilka miesięcy temu. Tak Jakub relacjonuje spotkanie z Piotrem Radoniem i jego tatą:

Jakub Szymczuk:

"Kilka dni temu spacerowałem Krakowskim Przedmieściem i zobaczyłem mężczyznę trzymającego chłopaka na rękach. Piotrek nie ma rąk i nóg, jednocześnie cały czas postępuje u niego zwyrodnienie kręgosłupa. Jest twardzielem, postanowił się nie poddać skończył liceum teraz studiuje. Tata go cały czas nosi na rękach. Jak tytan cały czas brnie przez życie do przodu, nie chce się poddawać."

Piotrek ma 21 lat i zbiera na specjalistyczny wózek, który pozwoli mu na pewne usamodzielnienie się. Tego typu wózek kosztuje 20-30 tysięcy złoty. Do tego comiesięczne wydatki na leczenie spowodowały, że ma nawet problemy z zapłaceniem za czynsz. Dlatego fotoreporter umieścił zdjęcie Piotrka na swoim fanpage'u, który obserwuje 23 tysiące osób.

Jakub Szymczuk:

"Jest nas tutaj ponad 20 tysięcy, wystarczy, że co drugi z Was wpłaci przynajmniej 1zł!"

Na reakcję internetu nie trzeba było długo czekać.W chwili pisania tego tekstu cytowany wpis miał ponad 6000 lajków i prawie 21 000 udostępnień. Przez kilka dni na konto Piotra wpłynęło ponad 130 tysięcy złotych. Dzięki temu niepełnosprawny student będzie mógł nie tylko kupić wózek:

Piotr Radoń:

"Dzięki Wam i już zebranym środkom mogę spłacić zaległy czynsz, opłacić roczne leczenie i kupić wózek"

Oczywiście nadal można wspomóc Piotrka kontaktując się z nim na przykład przez Facebook lub wpłacając pieniądze na jego konto.

Taka historia jest najlepszym przykładem, że zdjęcie i fotograf może zmienić świat! Dzięki Jakubie i trzymamy kciuki za Piotrka!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)