Wyostrz zdjęcia i popraw kolor skóry na swoich portretach jednym kliknięciem

Wyostrz zdjęcia i popraw kolor skóry na swoich portretach jednym kliknięciem

Wyostrz zdjęcia i popraw kolor skóry na swoich portretach jednym kliknięciem
Monika Homan
18.01.2019 15:52, aktualizacja: 18.01.2019 16:52

Człowiek z natury jest leniwy, dlatego korzystanie z akcji w Photoshopie jest dla nas świetnym rozwiązaniem. Jeszcze lepiej, kiedy akcje stworzy ktoś inny, a najlepiej jeśli są za darmo. Oto dwie akcje, które pomogą wam wyostrzyć wasze portrety i poprawić kolor skóry, na które nie wydacie ani grosza.

Jeśli szukacie szybkiego sposobu na wyostrzenie swoich zdjęć, możecie skorzystać z darmowej akcji do Photoshopa, którą udostępnił Nino Batista. To rozwiązanie sprawdzi się nawet, kiedy jesteście wyjątkowymi leniami. Wystarczy jedno kliknięcie i reszta zadzieje się sama. Oczywiście takie rozwiązania zawsze mają swoje wady.

Efekt wyostrzenia jest dość wyraźny i obejmuje cały obraz. Konieczne jest więc wymaskowanie niektórych części zdjęcia, których nie chcemy wyostrzyć. Osobiście nie lubię efektu wyostrzania filtrem górnoprzepustowym na włosach.

Obraz
Obraz;

Akcja jest dostępna do pobrania na stronie internetowej Nino. Jeśli jednak nie jesteście zwolennikami wyostrzania metodą filtra górnoprzepustowego, ta akcja nie przypadnie wam do gustu.

Na stronie Nino znajdziecie też darmową akcję do edycji skóry, która pozwoli wam w łatwy sposób poprawić jej kolor. Na osobnych warstwach możecie wymaskować zbyt czerwone lub zbyt żółte fragmenty, rozświetlić skórę, czy nieco ocieplić jej kolor.

Obraz
Obraz;

Akcje te nie przypadną do gustu każdemu, ale na pewno są ciekawą propozycją dla osób, które stawiają pierwsze kroki w Photoshopie. Na pewno ułatwi wam to edycję waszych portretów. Minusem korzystania z gotowych akcji jest narzucanie sobie czyjegoś stylu pracy, zamiast wypracowania własnego. Pamiętajcie o tym!

Więcej o akcjach w Photoshopie:

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)