Wywołał film energetykiem dla graczy. Obraz mówi sam za siebie

Wywołał film energetykiem dla graczy. Obraz mówi sam za siebie

Wywołał film energetykiem dla graczy. Obraz mówi sam za siebie
Marcin Watemborski
09.06.2022 10:12, aktualizacja: 09.06.2022 12:12

Okazuje się, że czarno-biały negatywy można wywołać nie tylko korzystając z przeznaczonej do tego chemii fotograficznej. Świetnym przykładem na to jest to, co zrobił bloger o pseudonimie Sweet Lou. Wziął on na warsztat… suplementy dla graczy i napój energetyczny w proszku. Udało się, ale to nie jest ważne. Istotne jest to, jak tego dokonał.

Wywoływanie filmów w chemii fotograficznej to nic trudnego. Kawa instant i caffenol? Proste! Piwo przeznaczone do wywoływanie? Jeszcze jak! Ale żeby wykorzystać do tego celu suplementy dla graczy to trzeba być naprawdę odważnym. I w tym momencie wchodzi Sweet Lou.

O tym, czym jest caffenol pisaliśmy już kiedyś podając dokładną recepturę. W dużym skrócie to wywoływacz zrobiony na bazie kawy instant, witaminy C i sody. Lou stwierdził, że to by było zbyt proste. Wziął on więc napój energetyczny dla graczy G-Fuel oraz suplementy Gamers Supp i czarno-białe negatywy Ilford HP5 Plus o czułości ASA 400.

can you develop 35mm film in G-Fuel and Gamer Supps

Wspomniany caffenol jest tu bardzo istotny, gdyż bloger sięgnął praktycznie po tę samą recepturę, tylko zastąpił kawę natychmiastową suplementami Gamers Supp w proszku. Po zmieszaniu wszystkiego z wodą i odstaniu by zniknęły bąbelki, Lou wlał miksturę do koreksu i zostawił na 9 minut. Następnym krokiem było utrwalenie filmu za pomocą mikstury na bazie G-Fuel przez 3 minuty.

Po swojej ekstremalnie dziwnej podróży do wanny trwającej na filmie kilkadziesiąt sekund, bloger postanowił zaprezentować rezultat swojego eksperymentu. Film faktycznie udało się wywołać całkiem nieźle, ale utrwalacz zadziałał już gorzej. Obraz nie wyszedł idealnie czysty, a zadymiony. Na końcowych zdjęciach widać zacieki i mnóstwo drobnego pyłu. Lou wspomniał, że oba napoje są bardzo słodkie, a film po kąpielach w nich staje się klejący.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Wniosek jest prosty. Suplementy dla graczy mogą pełnić rolę wywoływacza, ale utrwalanie energetykiem to kiepski pomysł. Efekty jakie są, widać na załączonych obrazkach. Eksperymenty tego typu z pewnością przypadną do gustu miłośnikom lomografii. Dla fotografów ceniących sobie wynik wysokiej jakości, polecamy dedykowaną chemię fotograficzną.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)