Xiaomi Mi Mix Fold to pierwszy smartfon na świecie z płynnym obiektywem

Xiaomi Mi Mix Fold to pierwszy smartfon na świecie z płynnym obiektywem
Marcin Watemborski

31.03.2021 15:29, aktual.: 31.03.2021 17:29

Zapowiedzi się sprawdziły. Chiński producent elektroniki pokazał światu bardzo, ale to bardzo interesującą konstrukcję aparatu w smartfonie Xiaomi Mi Mix Fold rzeczywiście ma obiektyw, który jest wypełniony przezroczystym płynem. Wyjaśniamy, jak to działa.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Xiaomi chce pokazać płynny obiektyw. I faktycznie tak się stało. Na dodatek nową technologię otrzymał składany smartfon Xiaomi Mi Mix Fold. Jest to nie tylko ciekawy gadżet, ale przydatne urządzenie, które wydaje się być dość funkcjonalne. Xiaomi po raz kolejny zaskoczyło rynek.

O specyfikacji Xiaomi Mi Mix Fold przeczytacie na portalu Komórkomania. My skoncentrujemy się na płynnym obiektywie. 8-megapikselowy aparat został wyposażony w specjalny silnik, którego zadaniem jest zarządzanie przezroczystą cieczą w obiektywie. W ten sposób użytkownik będzie mógł przełączyć między 3-krotnym zoomem optycznym (do 30-krotnego zooma hybrydowego), a obiektywem makro pozwalającym złapać ostrość z odległości zaledwie 3cm!

Mi MIX introducing Liquid Lens

Jeśli martwicie się o to, czy ciecz nie zamarznie w zimie lub się nie przegrzeje, to nie musicie. Zakres prac płynu to -40 do 60 stopni Celsjusza. O ile nie mieszkacie w Nowosybirsku i nie zapomnicie zabrać smartfona z balkonu, nic złego nie powinno się wydarzyć.

Oprócz ciekawostki technologicznej, jaką jest ciekły obiektyw, trzeba zwrócić uwagę na to, że oczywiście nie jest on głównym aparatem. Ten ma 108 Mpix i bazuje na matrycy Samsung ISOCELL HM2, natomiast obiektyw UWA współpracuje z sensorem o rozdzielczości 13 Mpix.

Czas na smutne wieści. Smartfon Xiaomi Mi Mix Fold dostępny jest, póki co tylko w Chinach. Nie wiadomo, czy zobaczymy go w Europie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)