Yashica pokazała obiektywy do smartfonów, ale zapowiada coś jeszcze: "aparat bez precedensu"

Yashica pokazała obiektywy do smartfonów, ale zapowiada coś jeszcze: "aparat bez precedensu"
Marcin Falana

25.09.2017 11:08, aktual.: 26.07.2022 18:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o legendarnej marce Yashica, która wypuściła enigmatyczny filmik zapowiadający nowy produkt. Firma podgrzewa atmosferę i publikuje kolejny filmik zapowiadający więcej szczegółów już w październiku.

Yashica poważnie przygotowała się do nadchodzącej premiery kusząc nas już drugim filmikiem z tą samą bohaterką, która z aparatem przemierza ulice. Serwisy fotograficzne od razu podłapały temat, dzięki czemu Yashica załapała się na darmową reklamę i ma dużo większą szansę na powodzenie projektu, który mają zaprezentować już w październiku.

YASHICA - The Prologue

Z filmiku “The Prologue” dowiadujemy się, że Yashica powinna już w październiku pokazać w serwisie Kickstarter coś ciekawego - "bezprecedensowy aparat". Biorąc jednak pod uwagę bogactwo różnych rozwiązań od aparatów natychmiastowych, przez lustrzanki, bezlusterkowce, kompakty i kamerki sportowe, a nawet takie wynalazki jak Lytro czy L16 ciężko jest mi wyobrazić sobie coś wyjątkowo innowacyjnego.

Obraz

Trzeba też pamiętać, że w 2008 prawa do marki kupiła firma z Hong Kongu MF Jebsen Group, więc poza marką nowe produkty nie mają dużo wspólnego z legendarnym producentem aparatów. Pod marką Yashica są obecnie sprzedawane obiektywy do smartfonów - szerokokątny dający kąt widzenia 110 stopni oraz makro z 15-krotnym powiększeniem.

Obraz

Obiektywy są wykonane ze szkła optycznego i mają obsługiwać większe rozdzielczości nawet 20 Mpix, więc jakiś potencjał optyczny chyba się za tym kryje. Miejmy nadzieję, że Yashica pokaże ciekawy aparat, który skradnie serca fotografów jak legendarny Electro 35, którym był pierwszym elektronicznie sterowanym dalmierzem, którego sprzedało się 8 milionów sztuk.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)