Yongnuo, Venus Optics i Mediaedge dołączają do standardu Mikro Cztery Trzecie

Yongnuo, Venus Optics i Mediaedge dołączają do standardu Mikro Cztery Trzecie
Marcin Watemborski

21.02.2020 09:09, aktual.: 21.02.2020 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo tego, że w przeszłości widzieliśmy produkty Yongnuo i Venus Optics (Laowa) przeznaczone dla systemu Mikro Cztery Trzecie, dopiero teraz ci producenci wchodzą do rodziny. Poinformowali o tym przedstawiciele Olympusa i Panasonika.

Panasonic i Olympus poinformowali o oficjalnym dołączeniu trzech firm do prac nad wzbogacaniem standardu Mikro Cztery Trzecie. Będą to: Yongnuo Venus Optics oraz Mediaedge. Pierwsze dwie mają już doświadczenia z systemem MFT. Yongnuo wydało nawet aparat spełniający standard – Yongnuo YN450, natomiast Venus Optics jest właścicielem marki Laowa i co chwilę pokazuje nowe szkła przeznaczone do małych matryc. Firma Mediaedge produkuje systemy do wyświetlania i strumieniowana wideo.

Zastanawiam się, co może wyjść z tego przedsięwzięcia. O ile marka Laowa, należąca do Venus Optics, produkuje obiektywy, które w większości przypadają do gustu użytkownikom, to szkła marki Yongnuo pozostawiają wiele do życzenia. Być może jednak ta druga firma skoncentruje się na tworzeniu i programowaniu lamp i innych akcesoriów oświetleniowych, kompatybilnych z systemem Mikro Cztery Trzecie. Co, jak co, ale flashe reporterskie wychodzą chińskiemu producentowi naprawdę dobrze.

To, co na pewno się zmieni to kwestia wsparcia. Wspomniane 3 firmy musiały sobie czymś zasłużyć na poparcie Olympusa i Panasonika, czyli twórców systemu Mikro Cztery Trzecie. Mam nadzieję, że idą za tym też wymogi dotyczące jakości produkowanego sprzętu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Olympusa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)