Yoshiyuki Mizoguchi potwierdził, że powstanie Canon EOS R ze stabilizacją matrycy

Yoshiyuki Mizoguchi potwierdził, że powstanie Canon EOS R ze stabilizacją matrycy

Canon EOS R z obiektywem Canon RF 50 mm f/1.2 L
Canon EOS R z obiektywem Canon RF 50 mm f/1.2 L
Źródło zdjęć: © © MW
Marcin Watemborski
15.03.2019 11:32, aktualizacja: 15.03.2019 12:32

Jedną z rzeczy, na którą narzekali ludzie z całego świata po premierze pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon EOS R to brak wbudowanej stabilizacji matrycy. Wiele osób tłumaczyło to tym, że Canon ma całą gamę stabilizowanych obiektywów i chce je cały czas sprzedawać. Jeden z wysoko postawionych ludzi w korporacji potwierdził pogłoski.

Yoshiyuki Mizoguchi pełniący rolę Canon Image Communication Business Operations Group Executive, potwierdził plotki na temat prac nad stabilizacją matrycy w Canonie EOSie R. Japończyk zdradził ten sekret podczas jednego z wywiadów na targach CP+.

Drugą istotną informacją oprócz stabilizacji matrycy w Canonie EOSie R, jest to, że firma Canon nie zamierza porzucić linii EOS M – ani pomysłu, ani mocowania. Produkty tej serii mają być lekkimi aparatami z matrycą APS-C, które ciągle będą rozwijane. W pełnoklatkowym systemie RF będą powstawały nowe, profesjonalne obiektywy. Tutaj od razu rodzi się pytanie – czy do aparatów z mocowaniem M będzie można podpiąć obiektywy RF?

Podobno Canon miał wizję dotyczącą zakopania systemu EOS M i stworzenie osobnego systemu APS-C RF, ale wychodzi, że nic z tego. Przynajmniej na razie. Mizoguchi wspomniał, że kierunek rozwoju firmy wyznaczy rynek. Powiedział, że jeśli konsumenci będą chcieli lekkich aparatów APS-C z systemu EOS M, to znajdzie się na nie miejsce w portfolio firmy.

  • Wierzymy, że IBIS (stabilizacja matrycy) będzie współpracowała ze stabilizacją optyczną w obiektywach tak, jak tym przed robą, po to, by zapewniać lepsze rozwiązania – mówił Mizoguchi w wywiadzie z Amateur Photographer.

System podwójnej stabilizacji na pewno będzie dobrym rozwiązaniem. Znamy już kilak przykładów takich konstrukcji i trudno mówić, by użytkownicy na to narzekali. Jeśli stabilizacja optyczna będzie dobrze grała ze stabilizacją matrycy w korpusie, zrobienie nieporuszonego zdjęcia z ręki przy dłuższej ogniskowej lub czasie będzie znacznie prostsze i wielu użytkowników będzie mogło odciążyć swój plecak oo monopod lub statyw.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)