Z Moment Pro Camera zrobisz iPhonem jeszcze lepsze zdjęcia nocne

Z Moment Pro Camera zrobisz iPhonem jeszcze lepsze zdjęcia nocne05.07.2019 07:54
Z Moment Pro Camera zrobisz iPhonem jeszcze lepsze zdjęcia nocne
Anna Rymsza

Chyba każdy smartfon ma już "tryb nocny", w którym oprogramowanie pomaga robić dobre zdjęcia przy kiepskim świetle. Aplikacja Moment Pro Camera idzie krok dalej – w wersji dla iPhone'a pojawiło się kilka takich trybów, pozwalających uzyskać różne efekty.

Moment Pro Camera to aplikacja wprowadzająca profesjonalne ustawienia aparatu na smartfony. Wiele oferowanych przez nią funkcji to kopie tego, co oferuje oprogramowanie lustrzanek. Moment Pro Camera pozwala nie tylko sterować aparatem.

Ponadto oznacza obszary prześwietlone i niedoświetlone, wskazuje, gdzie została ustawiona ostrość, na żywo pokazuje histogram obrazu, poprawia geometrię zdjęć i pozwala łatwo sterować nagrywaniem filmów. Zdjęcia można oczywiście zapisywać jako DNG.

Długi czas naświetlania na kilka sposobów

Moment Pro Camera pozwala ręcznie ustawić czas naświetlania zdjęcia, więc jeśli masz pod ręką statyw, możesz używać jej do zdjęć nocnych z czasem naświetlania do 30 sekund lub Bulb.

Aplikacji dla iOS-a dostała 3 dodatkowe tryby dla takich warunków. W aplikacji możesz uzyskać efekt smug światła, gładkie ślady po ruchu albo animacje z malowaniem światłem. Najważniejsze jest to, że zdecydować możesz już po zrobieniu zdjęcia. Aplikacja korzysta z formatu Live Photo Apple'a. Wszystko zostało wyjaśnione na poniższym filmie.

How To Get The BEST Long Exposures On Your iPhone | iOS App Update

Podobnie jak konkurenci, Moment Pro Camera korzysta z technik fotografii obliczeniowej, by tworzyć te imponujące efekty. Zamiast naświetlać zdjęcie ciągle, korzysta ze stosu obrazów i łączy je w odpowiedni sposób. Dzięki temu ma przewagę nad "prawdziwym" długim czasem naświetlania – takie same efekty można uzyskać również w dzień bez używania filtrów ND.

Robiąc zdjęcia z Moment Pro Camera, musisz pamiętać, że w przeciwieństwie do aplikacji Apple'a nie redukuje drgań. Warto więc zabrać ze sobą mały statyw.

Ile kosztuje Moment Pro Camera?

Moment Pro Camera nie należy do najtańszych, ale w wersji dla iOS-a jest warta swojej ceny. Kosztuje 5,99 dolara w App Store i 17,99 zł w Google Play, do tego niektóre elementy trzeba dokupić osobno.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)