Zaawansowana korekcja perspektywy w Photoshop CS6 [wideoporadnik]

© Jakub Kaźmierczyk
© Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk

09.08.2012 14:30, aktual.: 26.07.2022 20:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Photoshopie CS6 zainstalowano nowe narzędzie korekcji obiektywu. W użyciu jest banalnie proste, a przy odrobinie wprawy podda mu się nawet obiektyw typu rybie oko.

W poprzednich wersjach Photoshopa dostępne było tylko podstawowe narzędzie korekcji obiektywu. Oczywiście bez problemu radziło sobie z większością zniekształceń, ale w przypadku bardziej skomplikowanych kompozycji nie wystarczało.

W nowym Photoshopie zachowano poprzednie narzędzie, ale dodano również nowe - Adaptacyjny szeroki kąt, który w inteligentny sposób dopasowuje perspektywę zgodnie z wytyczonymi przez fotografa liniami z pomocą plików .exif lub wprowadzonych przez niego danych.

Możliwe jest skorygowanie nawet zdjęć zrobionych fisheyem, choć wtedy trzeba pożegnać się z fragmentami takich zdjęć. Niemniej jednak narzędzie jest bardzo przydatne, zwłaszcza gdy zwykła korekcja perspektywy dostaje zadyszki.

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać swoje propozycje tematów.

Zaawansowana korekcja perspektywy w Photoshop CS6 [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)