Zachwycające zdjęcie Słońca powstało ze 150 000 klatek. Jest niezwykle szczegółowe

Zachwycające zdjęcie Słońca powstało ze 150 000 klatek. Jest niezwykle szczegółowe09.12.2021 11:24
Zachwycające zdjęcie Słońca powstało ze 150 000 klatek. Jest niezwykle szczegółowe
Źródło zdjęć: © © Andrew McCarthy / [Instagram](https://www.instagram.com/cosmic_background/)

Jeśli śledzicie świat astrofotografii, na pewno Andrew McCarthy nie jest wam obcy. Ten fotograf robi niesamowite zdjęcia ze swojego podwórka. Jego najnowsze przedsięwzięcie to panorama Słońca wykonana ze 150 000 pojedynczych klatek. Na zbliżeniu widać zaskakujące szczegóły!

Fotografia zatytułowana Ogień i fuzja ma zachwycającą rozdzielczość 300 megapikseli. Do jej zarejestrowania Andy McCarthy wykorzystał zmodyfikowany teleskop, który umożliwił mu wykonanie bardzo dużego zbliżenia na Słońce.

Aby osiągnąć zaplanowany kadr, Andy musiał zrobić aż 150 000 pojedynczych klatek i złożyć wszystko w programie graficznym. Materiał na potrzeby panoramy gwiazdy naszego układu powstał 29 listopada 2021 roku około godziny 14:00. Wówczas Andy miał najlepszy rzut na Słońce.

Andy McCarthy mieszka w miejscowości Florence w amerykańskim stanie Arizona. Jego zdjęcia zawsze przedstawiają kosmos widziany z Ziemi. W swojej pracy Andy wykorzystuje różnego rodzaju teleskopy podłączone do komputerów, które rejestrują inne pasma światła. Dzięki połączeniu obrazów artysta otrzymuje wyjątkowe końcowe zdjęcia. [Są one pełne szczegółów](Zrobił 100 000 zdjęć i pokazał, jak naprawdę wygląda Księżyc), których nie da się zauważyć gołym okiem.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)