Spektakularne zdjęcia ISS na tle Księżyca oraz Sońca. To robi wrażenie!

Spektakularne zdjęcia ISS na tle Księżyca oraz Sońca. To robi wrażenie!

Spektakularne zdjęcia ISS na tle Księżyca oraz Sońca. To robi wrażenie!
Źródło zdjęć: © © Andrew McCarthy / [Instagram](https://www.instagram.com/cosmic_background/)
Marcin Watemborski
06.11.2020 11:27, aktualizacja: 06.11.2020 12:27

Andy McCarthy nie jest nam obcy. Ten pasjonat astrofotografii często pokazuje swoje genialne zdjęcia, które wykonuje na swoim podwórku w kalifornijskim Sacramento. Tym razem pokazał coś, co naprawdę zapiera dech w piersi. Dwa zdjęcia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wyglądają jak żywcem wyjęte z "Gwiezdnych Wojen".

Zrobienie zdjęcia przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Słońca czy Księżyca nie jest łatwe. Do tego potrzebne są dokładne informacje na temat położenia ISS, zaprogramowanie aparatu i teleskopu, jak również doskonałe warunki pogodowe. Tak się złożył, że Andy McCarthy ma to wszystko opanowane do perfekcji – oczywiście oprócz pogody, chociaż tę monitoruje na bieżąco.

Pierwsze zdjęcie – ISS na tle Słońca – zostało wykonane 6 października 2020 roku. McCarthy wykorzystał do tego dwa teleskopy. Pierwszy miał założony filtr światła białego, by dobrze ukazać detale Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a drugi specjalny filtr ujawniający powierzchnię Słońca. Połączenie dwóch obrazów pozwoliło na spektakularne przedstawienie sytuacji. Wygląda to niczym Tie Fighter z "Gwiezdnych Wojen" lecący na odległą planetę.

Tydzień później sprzyjające warunki pogodowe na ponowne ujęcie ISS, tym razem na tle Księżyca. Tutaj było potrzebne więcej pracy. Andrew musiał znaleźć odpowiednie miejsce, by dobrze było widać tarczę Srebrnego Globu.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna tym razem jest niemal kompletnie biała, dzięki oświetleniu jej przez Słońce. Tuż za nią maluje się zjawiskowy Księżyc, przypominający lodową planetę Hoth, znaną wszystkim miłośnikom sagi o Skywalkerach. Gdyby zestawić dwa obrazy obok siebie, można by pomyśleć, że to podobne kadry z odwróconymi kolorami, ale przecież to by było zbyt łatwe dla tak doświadczonego fotografa.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)