Zamarznięte jezioro Michigan wygląda jak z filmu katastroficznego

Zamarznięte jezioro Michigan wygląda jak z filmu katastroficznego
Źródło zdjęć: © © Jim Funk / Cover Images / FORUM
Marcin Watemborski

09.01.2020 09:24, aktual.: 26.07.2022 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oglądaliście film ”Pojutrze”? Opowiada on o nagłym zlodowaceniu świata. Miasta opustoszały i wyglądały dokładnie jak na tym zdjęciu. Jezioro Michigan przed Chicago przedstawione przez Jima Funka jest całe zamarznięte!

Jezioro Michigan znajduje się tuż przy Chicago w amerykańskim stanie Illinois. Co roku zamarza w coraz bardziej efektowny sposób. W tym roku nad miasto dotarła arktyczna fala mrozów, która spowodowała zlodowacenie całej tafli wody i utworzyła przepiękny krajobraz.

W zeszłym roku lód popękał, tworząc niesamowite kolce. Media społecznościowe aż pękały w szwach od malowniczych zdjęć. W tym roku mamy do czynienia z widokiem rodem z filmów katastroficznych. Gdy zobaczyłem to zdjęcie, od razu przyszedł mi do głowy film ”Pojutrze” w reżyserii Rolanda Emmericha. Film średnio interesujący, ale piękny wizualnie.

Jezioro Michigan wchodzi w kompleks pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej i jako jedyne leży w całości na obszarze Stanów Zjednoczonych. Jest ono usytuowane tuż przy jeziorze Huron, z którym łączy się przez cieśninę Mackinac (8 km szerokości w najwęższym miejscu). Do jeziora mają dostęp 4 stany: Indiana, Michigan, Illinois oraz Wisconsin. Wpada do niego aż 100 rzek, w tym Grand River.

Zbiornik wodny powstał podczas zlodowacenia Wisconsin w późnym plejstocenie. Wędrujący lodowiec zatrzymał się i nie doszedł do wydm, tworząc tym samym ogromny wał morenowy. Wody stopniały, wypełniając dolinę lodowca. Na początku holocenu jezioro zmieniło swój kształt przez wycofujący się lodowiec.

Prezentowane zdjęcie wykonał Jim Funk podczas przelotu nad Chicago. Ten obraz jest zjawiskowy i na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypomina jeziora. Wygląda jak dziwna formacja skalna w pięknym kolorze. Natura potrafi zaskakiwać!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)