Zamarznięty Nowy Jork wygląda jak impresjonistycznym obrazie

Zamarznięty Nowy Jork wygląda jak impresjonistycznym obrazie

Zamarznięty Nowy Jork wygląda jak impresjonistycznym obrazie
Źródło zdjęć: © © Michele Palazzo / [Instagram](https://www.instagram.com/streetfauna/)
Marcin Watemborski
28.01.2016 09:29, aktualizacja: 28.01.2016 12:52

Michele'owi Palazzo nie straszny jest mróz i zamiecie śnieżne. Dzięki temu, że wyszedł na dwór podczas nawałnicy, udało mu się stworzyć to niesamowite zdjęcie, które podbija internet.

Nowy Jork został niedawno opanowany przez liczne śnieżyce. Fotograf uliczny Michele Palazzo stwierdził, że to świetna okazja na wędrówkę po mieście. Postanowił rozejrzeć się po ulicach, ale niestety były opustoszałe.

Sobotni poranek jednak miał dla fotografa inny plan... Podczas spaceru Palazzo zobaczył budynek Flatiron, który został skąpany w płatkach śniegu, na ulicach nie było nikogo. Dzięki zaufanemu aparatowi – Ricoh GR – udało mi się zrobić to wspaniale zakomponowane zdjęcie.

Kadr został podzielony przez budynek na dwie części – lewa wydaje się być znacznie spokojniejsza, „mieszkalna”, gdzie na prawej króluje zamieć w najlepsze. Zestawienie dwóch scen – statycznej i dynamicznej – na jednej fotografii to nie lada wyzwanie.

Michele Palazzo:

Byłem pod wrażeniem tego, jak śnieg, unoszony przez wiatr, oplatał mój ulubiony budynek, więc postanowiłem zrobić zdjęcie. Było dealne.

Postprodukcja była bardzo oszczędna – Palazzo delikatnie podkręcił zdjęcie w VSCO. Popularność tej fotografii rośnie z dnia na dzień ze względu na jej charakter XIX-wiecznego impresjonistycznego obrazu.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie projektu Michele'a.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)