Zawody Polskie ? seria filmów dokumentalnych nakręconych lustrzanką

Zawody Polskie ? seria filmów dokumentalnych nakręconych lustrzanką

fot. Arkadiusz Zajas
fot. Arkadiusz Zajas
P F
28.11.2010 08:33, aktualizacja: 28.11.2010 09:33

Interesujące dokumenty kręcone lustrzankami powstają także w Polsce. Udowadnia to Arkadiusz Zajas pierwszym odcinkiem cyklu Zawody Polskie, w którym fotograf opowiada historię polskich strażaków. Całość powstała przy użyciu Canona 7D.

Autorem filmu jest Arkadiusz Zajas, pochodzący z Oświęcimia fotograf. Arek ukończył w tym roku Akademię Fotografii, a produkcja jest częścią jego pracy dyplomowej, której promotorem był znany fotograf Szymon Szcześniak.

"Strażacy" otwierają serię pt. Zawody polskie. Autor cyklu chciał pokazać profesje, z którymi spotykamy się na co dzień. Filmy przedstawiają zwykły roboczy dzień w danym zawodzie. Głównymi narratorami są ludzie, którzy pracują w określonym fachu. Opowiadają oni często osobiste historie związane z codzienną pracą.

Pierwszym zawodem, którym się zająłem, był strażak. Przychodząc do jednostki w październiku tego roku, nie wiedziałem, co tak na prawdę mnie czeka. Zanim zająłem się kręceniem, pierwsze, co zrobiłem, to zacząłem poznawać ludzi, z którymi miałem spędzać co trzy dni wiele godzin. Dla mnie to był kluczowy moment, w którym układałem sobie w głowie, jak będzie wyglądać film, za który się zabrałem.

Przy produkcji filmu Arek korzystał z Canona 7D wraz obiektywami Sigma 50 mm f/1.4,  Sigma 10-20mm f/3.5 i Canon 70-200 f/4 do bliższych planów.

Arku, niecierpliwie czekamy na kolejne części!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)