Zdjęcia dnia: Zachłanny kormoran. Ledwo zmieścił rybę w dziobie!

Zdjęcia dnia: Zachłanny kormoran. Ledwo zmieścił rybę w dziobie!
Źródło zdjęć: © © Joe Subolefsky / [Instagram](https://www.instagram.com/joesubolefsky/)
Marcin Watemborski

24.01.2022 08:51, aktual.: 24.01.2022 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy patrzy się na to zdjęcie, nie przychodzi nic innego do głowy jak okrzyk zachwytu! Ten kadr jest doskonały. Fotograf wykazał się niesamowitym okiem oraz wyczuciem chwili. Kormoran rogaty ujęty przez Joe Subolefsky’ego, jedzący ogromna rybę, to widok, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Fotograf o polsko brzmiącym nazwisku - Joe Subolefsky – jest zapalonym miłośnikiem dzikiej przyrody. Ostatnio koncentruje się na fotografowaniu ptaków. Podczas swojego pobytu w okolicach tamy Conowingo w miejscowości Dalington (Maryland, USA) zarejestrował scenę z pozoru zwyczajną – ot, kormoran jedzący rybę.

Ważniejszy jest tu jednak sposób, w jaki Joe ujął ptaka. Przede wszystkim, ten kormoran rogaty rzucił się na rybę, która wygląda, jakby była znacznie za duża w stosunku do jego dzioba i przełyku, lecz ptak nie dawał za wygraną. Joe wspomina, że zrobił zdjęcie w trakcie pięciominutowej przerwy podczas prowadzenia warsztatów. Tamtego dnia koncentrował się na robieniu zdjęć bielikom amerykańskim, ale nie pozostawał obojętny na inne piękne okazy.

Według fotografa najważniejsze podczas obserwacji ptaków są: odpowiednie ustawienie i cierpliwość. Trzeba być gotowym na wciśnięcie spustu migawki, gdy rozpocznie się akcja. Czujność tutaj to podstawa. Należy również pamiętać o odpowiednim sprzęcie.

Jeśli już przy aspektach technicznych jesteśmy, to Joe wykorzystał do zarejestrowania tej sceny korpus Canon EOS R5 z adapterem i teleobiektywem Canon EF 600 mm f/4L IS III USM. Był on przygotowany do fotografowania bardziej oddalonych bielików, ale szczęśliwie się złożyło, że występująca bliżej scena z kormoranem w roli głównej pozwoliła na skomponowanie zrównoważonego kadru.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także