Zdjęcia na Instagramie są takie same. Udowadnia to jeden z użytkowników

Zdjęcia na Instagramie są takie same. Udowadnia to jeden z użytkowników

Zdjęcia na Instagramie są takie same. Udowadnia to jeden z użytkowników
Źródło zdjęć: © © insta_repeat / [Instagram](https://www.instagram.com/insta_repeat/)
Monika Homan
27.07.2018 06:56, aktualizacja: 26.07.2022 17:56

Instagram zalewany jest ogromną ilością zdjęć. Trudno dodać zdjęcie, którego jeszcze tam nie było. Niektóre motywy powtarzają się wyjątkowo często. Instagramowe déjà vu wynajduje użytkownik @insta_repeat i publikuje na swoim profilu.

Dzisiaj bardzo trudno zrobić coś oryginalnego, również w fotografii. Wszystko już kiedyś było, ktoś już z pewnością wpadł na taki sam pomysł jak my.

Jednak użytkownikom Instagrama to zupełnie nie przeszkadza. Motywy na zdjęciach ciągle się powtarzają. Ludzie robią sobie zdjęcia w tych samych miejscach, często w tych samych pozach. Jedne są lepsze jakościowo, a inne gorsze.

Jeden z użytkowników - @insta_reapeat - wyszukuje podobne zdjęcia i publikuje złożone z nich kolaże, pokazując jak bardzo są do siebie zbliżone. Jeden kolaż składa się zawsze z 12 zdjęć znalezionych na Instagramie, na kontach różnych użytkowników. Ich autorzy są oznaczni w poście.

Wiele z tych zdjęć to fotografie podróżnicze. Często pojawiające się motywy, to człowiek siedzący na dziobie łódki, widok z namiotu, czy mała postać na tle wodospadu. Zajrzyjcie na profil @insta_repeat i zobaczcie powtarzające się zdjęcia.

Może dzięki temu profilowi następnym razem, gdy ktoś będzie chciał zrobić takie samo zdjęcie, zastanowi się chwilę i wpadnie na coś oryginalnego, bo jak tak dalej pójdzie to będziemy oglądać na Instagramie wciąż te same obrazki, tylko różnych autorów.

Podobieństwa instagramowych zdjęć pokazał też na swoim filmie "Instravel" Oliver Kmia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)