Zdjęcia z wyprawy ratunkowej TOPR na Rysy. Trudne warunki i niesprzyjająca pogoda

Zdjęcia z wyprawy ratunkowej TOPR na Rysy. Trudne warunki i niesprzyjająca pogoda14.10.2020 05:39
TOPR prowadzi wiele wymagających akcji ratunkowych.
TOPR prowadzi wiele wymagających akcji ratunkowych.
Źródło zdjęć: © Getty Images/NurPhoto / Contributor

Na portalu Facebook TOPR zamieścił zdjęcia z wyprawy ratunkowej na Rysy. W trwającej kilkanaście godzin akcji uczestniczyło ponad 40 ratowników, którzy ruszyli na pomoc 5-osobowej grupie turystów. Warunki były naprawdę ciężkie, a pogoda niesprzyjająca.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma ostatnio sporo pracy. Jesienna aura zachęca do górskich wycieczek. Nie wszystkie kończą się pomyślnie, o czym przekonała się 5-osobowa grupa turystów.

Wyprawa ratunkowa TOPRu

Podczas próby zejścia z Rysów do Morskiego Oka doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jak możemy przeczytać w poście TOPRu opublikowanym na Facebooku "jedna z turystek spadła spod wierzchołka do "Rysy" doznając przy tym poważnych obrażeń. Pozostali turyści wymagali wsparcia i asekuracji w zejściu".

Na miejsce udali się ratownicy górscy, którzy przeprowadzili niezwykle ciężką i wymagającą wyprawę ratunkową. Akcja rozgrywała się w trudnym terenie. Dodatkowo panowały niekorzystne warunki pogodowe. W górach spadł już śnieg, występuje duża wilgotność, a temperatura spadła poniżej zera.

Nie wszystkie wyprawy TOPRu kończą się pozytywnie. Dzisiaj przekazano informacje, że ze względu na brak jakichkolwiek rezultatów podejmowanych działań TOPR zdecydował o zawieszeniu poszukiwań Joanny Felczak, która zaginęła 20 września.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)