Zdjęcie dnia. Joe Biden uśmiecha się podczas wystąpienia w Wilmington

Zdjęcie dnia. Joe Biden uśmiecha się podczas wystąpienia w Wilmington

Joe Biden uśmiecha się podczas powyborczego przemówienia
Joe Biden uśmiecha się podczas powyborczego przemówienia
Źródło zdjęć: © Kevin Lamarque / Agencja Forum
Michał Skorupka
05.11.2020 15:46, aktualizacja: 26.07.2022 14:40

Joe Biden nie krył radości po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich w USA. Były wiceprezydent, który prowadzi w wyścigu o Biały Dom, podczas wystąpienia w Wilmington obiecał, że będzie prezydentem wszystkich obywateli.

Joe Biden podczas wystąpienia w Wilmington w stanie Delaware był niezwykle uśmiechnięty. Nic dziwnego - kandydat demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych prowadzi w wyścigu o Biały Dom i wiele wskazuje na to, że już wkrótce pokona swojego politycznego rywala Donalda Trumpa.

Początkowe wyniki nie mogły być zadowalające dla obozu Bidena, jednak powyborczy poranek pozwolił wyborcom 77-letniego Amerykanina popatrzeć w najbliższą przyszłość bardziej optymistycznie, głównie za sprawą głosowania korespondencyjnego oraz dalszego procesu zliczania głosów.

  • Każdy głos powinien zostać zliczony. Po długiej nocy liczenia jest jasne, że wygrywamy w wystarczającej liczbie stanów, by uzyskać 270 głosów elektorskich koniecznych do prezydentury - mówił Biden cytowany przez serwis TVN24. Podczas wystąpienia towarzyszyła mu kandydatka demokratów na wiceprezydenta senator Kamala Harris.

Biden zaapelował do obywateli USA o jedność i odłożenie na bok kampanijnych sporów. - Wiem, jak głębokie są podziały naszego kraju w tak wielu kwestiach. Nie jesteśmy wrogami. Wiem, że musimy przestać traktować oponentów jako wrogów. To, co łączy Amerykanów, jest o wiele silniejsze - mówił kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Były wiceprezydent podkreślił, że w wyborach udział wzięło ponad 150 milionów Amerykanów. Zapowiedział także, że jeżeli wygra, będzie prezydentem wszystkich obywateli. - Szliśmy do kampanii jako demokraci, ale rządzić będę jako prezydent USA - powiedział podczas wystąpienia.

Jak dotąd poznaliśmy wyniki wyborów z 45 stanów. W 21 z nich oraz w Dystrykcie Kolumbii wygrał Biden, zapewniając sobie głosy 253 elektorów. Trump wygrał w 24 stanach i posiada obecnie 217 głosów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)