Zdjęcie dnia. Kalifornia znów cierpi przez ogromne pożary

Zdjęcie dnia. Kalifornia znów cierpi przez ogromne pożary
Adam Bednarek

07.09.2020 17:08, aktual.: 26.07.2022 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sceneria jak z katastroficznego filmu. Niestety to nie fikcja, a kolejne ciężkie lato dla Kalifornii. Amerykański region na własnej skórze odczuwa skutki klimatycznej katastrofy. Ponownie.

Dwa lata temu pożarami w Kalifornii żył cały świat. Ogrom tragedii widać było nawet z kosmosu. Opublikowane przez NASA zdjęcia satelitarne pozwoliły wyobrazić sobie skalę pożaru.

Niestety koszmar wrócił. Szalejący żywioł możecie zobaczyć na zdjęciach.

Obraz
Obraz

"Ogień otacza nas ze wszystkich stron. Jesteśmy kompletnie otoczeni" - mówił jeden z mężczyzn, który pokazał, jak wygląda sytuacja w amerykańskim stanie.

Obraz

Teoretycznie sezon pożarowy trwa od połowy sierpnia do listopada. A raczej trwał, bo obecnie pożary są niemal całorocznym zagrożeniem. Problem dotyczy nie tylko Kalifornii. Zagrożone ogniem są stany Oregon i Waszyngton oraz znajdujący się w Kanadzie dystrykt Kolumbii Brytyjskiej.

Co powoduje pożary? Rzecz jasna trwająca już katastrofa klimatyczna. Pozostaje mieć nadzieję, że tegoroczne pożary będą mimo wszystko mniej groźne niż wydarzenia z 2018 roku. Wówczas doszczętnie zniszczone zostało 27-tysięczne miasteczko Paradise. Żywioł zniszczył prawie 9 tys. budynków i odebrał życie 48 osobom.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)