Zdjęcie dnia. Kobiety w Polsce nie przestają walczyć o swoje prawa

Protesty w Toruniu.
Protesty w Toruniu.
Źródło zdjęć: © Marek Krupecki
Karolina Modzelewska

27.10.2020 06:19, aktual.: 26.07.2022 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego wywołała lawinę zdarzeń w Polsce. Od momentu jej ogłoszenia przez kraj przetoczyła się fala protestów. Kobiety nie ustępują w walce o swoje prawa i dalej organizują spotkania, które mają wyrazić ich sprzeciw i niezadowolenie z postanowień władz.

Decyzją Trybunału Konstytucyjnego z 23 października 2020 roku, przepis, który dotychczas pozwalał na przerwanie ciąży w przypadku, gdy badania prenatalne wskazywały na wysokie prawdopodobieństwo nieuleczalnej choroby płodu - zagrażającej jego życiu oraz na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu – został uznany za niezgodny z Konstytucją.

Kobiety w Polsce protestują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Tysiące Polaków nie zgadzają się z werdyktem TK. Od kilku dni manifestują swoje niezadowolenie podczas protestów, które odbywają się m.in. – Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie, Toruniu czy Poznaniu. Protestujący i organizacje chroniące praw kobiet na 26 października zaplanowali blokady w większych miastach, a 28 października zachęcają do ogłoszenia strajku w firmach i zakładach pracy.

Zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce wywołało wzburzenie wśród wielu – niezależnie od wieku, miejsca zatrudnienia, płci czy statusu społecznego. Doskonale oddają to zdjęcia wykonywane w trakcie protestów, na których widać jak Polacy jednoczą się w imię jednej idei.

Jedno z takich zdjęć wykonał Marek Krupecki podczas protestów w Toruniu. Fotografia przedstawia małą dziewczynkę, która stoi przed grupą policjantów i wręcza im płatki kwiatów. Więcej poruszających zdjęć tego autora można obejrzeć na jego profilu na portalu Facebook.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)