Zdjęcie dnia. Mieszkanka domu opieki na Florydzie przyjmuje szczepionkę na COVID-19

Zdjęcie dnia. Mieszkanka domu opieki na Florydzie przyjmuje szczepionkę na COVID-19

88-letnia Vera Leip otrzymuje szczepionkę na COVID-19.
88-letnia Vera Leip otrzymuje szczepionkę na COVID-19.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak
17.12.2020 07:15, aktualizacja: 26.07.2022 14:37

Jak podaje portal CNN, ok. 90 najbardziej narażonych mieszkańców domu opieki i 80 pracowników służby zdrowia otrzymało swoje pierwsze dawki szczepionki Pfizer/BioNTech w John Knox Village w stanie Floryda.

Jedną z nich była znajdująca się na fotografii 88-letnia Vera Leip, która mieszka w domu opieki w John Knox Village już od 16 lat. Leip miała dostać swoją dawkę około 9:00 w środę, ale szczepienie opóźniło się do czasu, gdy gubernator Florydy Ron DeSantis przybył na miejsce koło godziny 13:00.

– Mam nadzieję, że to pomoże mi uniknąć zachorowania na COVID. Nie wiem, czy to zadziała, czy nie, ale mam nadzieję, że tak. Nic nie wiem o tej chorobie, ale wolałabym na nią nie zachorować – powiedziała kobieta.

Stwierdziła też, że nawet w czasie pandemii była w stanie odwiedzić swoje dwie córki, syna i troje wnuków. Spotykali się w wyznaczonych miejscach lub na zewnątrz, a ona mogła ich uściskać.

– Nie wiem, czy powinnam była to robić, ale robiłam – stwierdziła, jednocześnie się śmiejąc.

Po tym jak Leip została zaszczepiona, obecny na miejscu gubernator stanu Floryda DeSantis zapytał ją, jak się czuje. Kobieta odpowiedziała, że dobrze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)