Zdjęcie dnia. Konflikt między Armenią i Azerbejdżanem trwa

Konflikt na granicy Azerbejdżanu i Armenii trwa
Konflikt na granicy Azerbejdżanu i Armenii trwa
Źródło zdjęć: © Anadolu Agency / Getty Images
Oskar Ziomek

22.10.2020 19:34, aktual.: 22.10.2020 21:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na granicy Azerbejdżanu i Armenii nie ustaje napięcie. Konflikt trwa tam generalnie lat wielu lat, ale ostatnie tygodnie to czas zaciętej walki i użycia broni. Jak widać na zdjęciach, strony konfliktu nie przebierają w środkach.

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu chętnie udostępnia kolejne fotografie, na których widać, jak wojsko radzi sobie z obecną sytuacją. Na wybranym dziś zdjęciu dnia uwieczniono wystrzeliwany pocisk w kierunku wojsk Armenii. Równolegle Prezydent Azerbejdżanu Ilham Aliyev stwierdził na Twitterze, że dzięki temu granica została całkowicie zabezpieczona.

Oglądając tak dobre zdjęcia jak powyższe, łatwo zapomnieć, że na miejscu toczy się walka o ludzkie życie; tu warto przypomnieć inne zdjęcie sprzed kilku tygodni, również związane z Armenią i Azerbejdżanem. Wówczas była to dużo niższej jakości fotografia, przez co – paradoksalnie – pozwalała lepiej wczuć się w sytuację na miejscu i zrozumieć jej powagę.

Starcie Ormian z wojskiem Azerbejdżanu związane jest z konfliktem o Górski Karabach, który trwa w praktyce nieprzerwanie od 1988 roku. Teren formalnie należy do Azerbejdżanu, ale w rzeczywistości przez lata był kontrolowany przez zamieszkujących go Ormian.

Jak podaje serwis Belsat, Aliyev oświadczył dziś także, że "nie wyklucza autonomii kulturowej dla Ormian na Górskim Karabachu". Walki Armenii z Azerbejdżanem zaostrzyły się pod koniec września 2020 roku i trwają do dziś.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)