Zdjęcie dnia. Nie, to nie kadr z filmu fantasy. Tak wygląda Wielki Mur Chiński w śniegu

Zdjęcie dnia. Nie, to nie kadr z filmu fantasy. Tak wygląda Wielki Mur Chiński w śniegu

Zdjęcie dnia. Nie, to nie kadr z filmu fantasy. Tak wygląda Wielki Mur Chiński w śniegu
Źródło zdjęć: © Getty Images / Wu Qiang
Adam Bednarek
01.03.2021 19:50, aktualizacja: 26.07.2022 14:31

Wielki Mur Chiński - widzieliśmy go setki razy, krajobraz wydaje się wręcz banalny. Nie sposób jednak nie zachwycić się chińskim zabytkiem oglądając go w zimowej aurze.

Tak Marcin pisał wcześniej o Jakucji, czyli części Rosji, gdzie temperatury są dosłownie zabójcze:

Za każdym razem, gdy widzę zdjęcia bezkresnych, białych równin, przychodzą mi do głowy obrazy z filmów takich, jak "Pojutrze". Wszystko jest zasypane śniegiem, a na zewnątrz nie widać żywej duszy. Jedyne co słuchać to świst porywistego wiatru.

Cytuję Marcina nie z powodu lenistwa, by czymś wypełnić tekst - jego słowa o zdjęciach z mroźnej Jakucji (zimą temperatura za oknem sięga -50 stopni i potrafi się utrzymywać na tym poziomie przez dłuższy czas!), ale dlatego, że podobne skojarzenia mam patrząc na zdjęcia z Chin.

Obraz
© Getty Images / Wu Qiang
Obraz
© Getty Images / Sun Yongdong

Nawet jeśli krajobraz nie przedstawia równin, to pierwszym skojarzeniem jest właśnie jakiś film postapokaliptyczny albo coś z gatunku fantasy czy science-fiction. Oto pradawne, opuszczone mury. Ślad dawnej potęgi, ale dziś imponują nie tylko rozmachem, ale też robią wrażenie swoją samotnością.

Trwająca zima pozwala nam podziwiać dobrze znane miejsca w mniej oczywistych barwach. Wcześniej mogliśmy oglądać Akropol pokryty śniegiem, który również robił olbrzymie wrażenie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)