Zdjęcie dnia: Premier Morawiecki tłumaczy "fake newsa" podczas posiedzenia Sejmu

Zdjęcie dnia: Premier Morawiecki tłumaczy "fake newsa" podczas posiedzenia Sejmu

200 mm, 1/200 s, f/2.8, ISO 2000
200 mm, 1/200 s, f/2.8, ISO 2000
Źródło zdjęć: © © Mateusz Włodarczyk / FORUM
Marcin Watemborski
10.11.2021 07:24, aktualizacja: 10.11.2021 08:57

W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, odbyło się specjalne posiedzenie Sejmu IX kadencji. Podczas niego premier Mateusz Morawiecki oraz inni wysocy urzędnicy państwowi informowali o sytuacji dotyczącej migrantów. Jednym z tematów była narracja mediów.

Przy granicy polsko-białoruskiej zebrali się imigranci pochodzący z różnych krajów arabskich. Ich celem jest przedostanie się na teren Rzeczypospolitej Polskiej, a domniemanym celem są zachodnie państwa Unii Europejskiej. Wzdłuż granicy naszego kraju po naszej stronie stacjonują liczne służby: policja, wojsko, straż graniczna czy WOT. Za płotem są migranci tworzący tymczasowe obozy oraz pilnujący ich funkcjonariusze białoruscy.

Podczas posiedzenia Sejmu, które odbyło się 9 listopada 2021 roku, na mównicy poruszane był tematy związane z sytuacją, która panuje na granicy. Oprócz premiera, głos zabrali ministrowie oraz przedstawiciele służb wojskowych. Sytuacja w rządzie jest napięta, niektórzy apelują o wstrzymanie się z głoszeniem swoich programów i nawołują do jedności w obronie granic RP.

Podczas swojego wystąpienia, premier Mateusz Morawiecki wyciągnął wydruki zrzutów ekranów z mediów. Na górze pod napisem rzeczywistość znajdują się kadry z kontrowersyjnego filmu pokazującego wywoływanie łez u jednego z dzieci w obozie migrantów. Na dole, pod napisem propaganda, montaż zdjęć prasowych z portalu wyborcza.pl z tytułem: Setki imigrantów przy granicy. Polskie służby użyły gazu łzawiącego. Artykuł Wyborczej odnosił się do faktycznej sytuacji, w której straż graniczna użyła gazu łzawiącego, lecz nie przeciwko dzieciom, a dorosłym osobom. Według premiera wykorzystanie w kolażu zdjęcia dziecka było nie na miejscu.

Autorem wymownego kadru jest Mateusz Włodarczyk z Polskiej Agencji Fotografów FORUM. Zrealizował go za pomocą bezlusterkowca Sony A7 III oraz obiektywu Sony FE 70-200 mm f/2.8 GM.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)