Jak z Sony A7 III zrobić idealny aparat dla wlogera?

Jak z Sony A7 III zrobić idealny aparat dla wlogera?

Jak z Sony A7 III zrobić idealny aparat dla wlogera?
Jacek Sopotnicki
19.03.2021 14:15, aktualizacja: 06.03.2024 22:28

Sony A7III to aparat, który już swoje lata ma a w związku z tym, jest kilka rzeczy, których nie ma. Jedną z tych rzeczy jest w pełni uchylny ekran. Nie ma też wielu gadżetów takich jak filmy 8k czy Slow-Motion w 4k lub w pełni dotykowe menu. Ma natomiast wszystko, co potrzebne większości Youtuberów i Vlogerów.

Cała sztuka wykorzystania aparatu takiego jak Sony A7 III w studio wlogera to wiedza, jakie akcesoria są naprawdę niezbędne i jak ustawić wszystko w aparacie, by wycisnąć z tego sprzętu to, co jest możliwe, jednocześnie zachowując łatwość obsługi całego zestawu.

Kiedy niecały rok temu zaczynałem ze swoim kanałem na YouTube, popełniałem (i nadal popełniam) mnóstwo błędów technicznych. Poniższy film to 12 minut konkretów, których nauczyłem się eksperymentując i dopracowując ustawienia oraz cały zestaw. Pokażę wam krok po kroku, jakie są niezbędne akcesoria, jak ustawić wszystkie parametry typu: kolor, ilość klatek na sekundę, jakość obrazu, poziomy dźwięku i co bardzo ważne w tym przypadku wszystkie ustawienia autofokusa, których sam używam.

How to Setup Your Camera for Youtube / Vlog Video — SONY A7III Tutorial

Jak sami możecie zobaczyć ze podstawowej A7 III da się zrobić świetny sprzęt do studia YouTube, a wszystkie ustawienia zadziałają w większości innych nowszych aparatów Sony, takich jak A6100, A6400, A6600, A7R IV itd. Oczywiście film ma wgrane polskie napisy, więc jeśli nie pojawią się automatycznie, wystarczy nacisnąć kółko zębate i wybrać odpowiednią opcję.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)