Zdjęcie dnia. Protesty kobiet nasilają się – nie brakuje wymownych haseł

Strajki kobiet nasilają się
Strajki kobiet nasilają się
Źródło zdjęć: © Omar Marques / Stringer / Getty Images
Oskar Ziomek

28.10.2020 15:08, aktual.: 26.07.2022 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Strajki związane z kontrowersyjnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w temacie aborcji w Polsce nasilają się. Na ulice wychodzi coraz więcej kobiet, które okazują swoje niezadowolenie na wiele sposobów. Na ulicach Warszawy pojawiło się sporo transparentów z wymownymi hasłami.

Trwa kolejny dzień protestów w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego możliwości legalnego przerywania ciąży w Polsce. Na ulicy pojawia się coraz więcej niezadowolonych kobiet, które domagają się zmiany przepisów i przywrócenia im możliwości samodzielnego decydowania o aborcji w uzasadnionych przypadkach.

Jak widać na reporterskich zdjęciach, strajkujący sięgają po coraz bardziej wyszukane hasła. Na wybranej dzisiaj fotografii widać tłum na ulicach Warszawy, a w rękach ludzi liczne transparenty. Poza ikonicznym już hasłem Piekło Kobiet, pojawia się między innymi fraza "Get up, stand up, stand up for your rights" (z ang. "Wstawaj, stawaj, stawaj bronić swoich praw") – cytat z piosenki reggae o zbieżnym tytule, której współtwórcą jest Bob Marley.

Ten fragment to prosty przekaz, który bardzo pasuje do stanowiska kobiet niezgadzających się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Na zdjęciu widać jednak także inne sztandary, w tym charakterystyczną grafikę nawiązującą do słynnego postera Solidarności. To dzieło artysty, które na strajkach pojawia się już od kilku dni.

Trwające protesty w związku z gorącym tematem aborcji to okoliczności, przy okazji których powstaje wiele ciekawych, reporterskich zdjęć. Dzięki internetowi dostęp do nich jest błyskawiczny i pozwala osobom postronnym wczuć się w sytuację na ulicach polskich miast. Więcej na ten temat możecie przeczytać w odrębnej publikacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)